Rahvastikuminister ei toeta odavat renditööjõudu

Rahvastikuminister Riina Solman. Foto: Erik Prozes, Postimees

Rahvastikuminister ütles kommentaariks Tööstus- ja Kaubanduskoja poolt mitteheakskiitu leidnud rahandusministeeriumi poolt algatatud tulumaksuseaduse muudatuse kohta, et renditöö puhul peavad kõigile kehtima samad reeglid ning odav renditööjõud ei ole Eesti rahvastiku vaatepunktist lahendus tööjõuturu probleemidele.

„Eesti rahvastiku vaatepunktist on hoopis olulisem eestlaste palgakasv, meie perede ja laste toimetulek. Odava renditööjõu sissetoomise skeemid suruvad alla meie enda inimeste palgataset, kuid meie huvi peab olema, et meie inimeste palga- ja elatustase tõuseks. Seetõttu on vaja renditööjõuturgu reguleerida,“ ütles rahvastikuminister Riina Solman.

„Renditööjõul ei tohiks olla mingeid maksueeliseid meie töötajate ees, sest see vähendab eesti inimeste konkurentsivõimet ja sunnib neid töökohti mujale otsima minema. Odav, imporditud, ajutine tööjõud ei lahenda probleemi, vaid tekitab uusi sotsiaalseid probleeme juurde“.

„Pikas perspektiivis vähendab odav renditööjõud ka eestlaste ja eesti keelt rääkivate inimeste osakaalu Eestis, kus meil on raskusi isegi olemasoleva vene kogukonna keeleõppe ja integreerimisega,“ rääkis Solman, märkides et võõrtööjõud hakkab kaugemas tulevikus taotlema sarnaseid sotsiaalseid hüvesid nagu meie inimesed, mis toob kaasa täiendava surve sotsiaalsüsteemile.

„Välismaalt ootame ennekõike Eestisse kõrgepalgalist kvalifitseeritud tööjõudu, mis aitab meie kompetentsi ja teadmisi tõsta,“ lisas rahvastikuminister.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga