Rahvastikuminister Riina Solman kohtus Otepää vallajuhtidega

Otepää vallavolikogu esimees Rein Pullerits, rahvastikuminister Riina Solman ja Otepää vallavanem Jaanus Barkala. Foto: Monika Otrokova

19. augustil kohtus rahvastikuminister Riina Solman Otepää vallavolikogu esimehe Rein Pulleritsu ja vallavanema Jaanus Barkalaga.

Rahvastikuminister Riina Solman avaldas head meelt, et tal avanes võimalus külastada kaunist Otepää valda ning tutvuda siinse olukorraga. Riina Solman rääkis ka oma valdkondade – perepoliitika ja kodanikuühiskonna hetkeseisudest. Minister rõhutas, et Eesti rahvuse püsimajäämiseks on Eestimaa peredesse vaja rohkem lapsi, sest ütleb ju ka laulusalm – „Maa tuleb täita lastega“.

Samuti arutati kohtumisel riigi ja valla võimalusi pakkuda soovijatele tuge maapiirkonda elama asumisel. „Nimelt on kriis tekitanud olukorra, kus inimesed soovivad taas maale elama asuda, kui töid ja tegemisi, laste haridust ja eluks vajalikku on võimalik nii korraldada. Otepääl on selleks baastingimused olemas,“ märkis Riina Solman.

„Meil oli rõõm ja au Riina Solmanit taasiseseisvumispäeva eel võõrustada, loodame, et see külastus ei jää viimaseks,“ ütles vallavanem Jaanus Barkala. „Soovin kõigile vallakodanikele head ja rõõmurikast taasiseseisvumispäeva. Kel vähegi võimalik, nautige valla taasiseseisvumispäevaks pühendatud üritusi ja suvelõpu ilusaid ilmasid.“

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga