Martin Helme arvates on peale Keskerakonna reedest otsust kõige tõenäolisem Isamaa, Keskerakonna ja EKRE koalitsioon. FOTO:SANDER ILVEST/EESTI MEEDIA

Reedel Isamaa noorteühenduse ResPublica korraldatud arutelul “Kuhu liigud, Eesti poliitiline kultuur?” korraldasid paraja tulevärgi Martin Helme ja Jürgen Ligi. Arutelus süüdistas Martin Helme Jürgen Ligi kui endist rahandusministrit Danske panga rahapesu asjas ja kui endist kaitseministrit sõjaväeluure likvideerimises. Ligi süüdistas omakorda arutelu juhti diskussiooni kallutatuses ja Helmet valetamises. Asi jõudis isegi selleni, et keskerakondlane Raimond Kaljulaid tõttas Jürgen Ligi toetama.

Lisaks tavapärastele vängetele ütlemistele tuli Martin Helme ka ühe uue lajatava ideega.

Rahvusringhääling tuleks likvideerida!” teatas EKRE riigikogu fraktsiooni esimees Martin Helme kavatsustest, kui nemad peaksid valitsusse saama. Ta ise on muide ERRi kõrgeima juhtorgani Ringhäälingunõukogu liige. Helme juuniori arvates on ERR “täiesti mõttetu” kanal, mis tegeleb peamiselt homo promoga. Nimeliselt jäi talle ette Ringvaate saatejuht Marko Reikop, kes muuga eetris eriti ei tegelevatki. Teised debatis osalejad sellele mõttele toetust ei avaldanud aga tõtt öelda ei kippunud ERRi ka eriti kaitsma.

Hoogsate mõtetega tulid välja mitmed diskussioonis osalejad. Marko Pomerants näiteks pani väga imeks, miks oma vaadetelt puhas rahvuskonservatiiv Jürgen Ligi esindab ikka veel liberaalset Reformierakonda.

Õhtu täis tuliseid väitlusi möödus märkamatult aga Eesti poliitilisele kultuurile me siiski täpsemat diagnoosi ei saanud.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga