Rahvastikuminister eesti päritolu noortele üle maailma: koos oleme suuremad – meil on maailmale midagi anda

Eile õhtul Zoomis toimunud Ülemaailmse Eesti Noortevõrgustiku korraldatud Virtuaalpäevadel, mis olid suunatud välismaal elavatele ja õppivatele eesti päritolu noortele, arutleti üheskoos üleilmse eestluse teemadel ning otsiti viise kuidas panustada rahvastikuministri eestvedamisel aasta lõpuks valmivasse üleilmse eestluse programmi.

„Mul on siiralt hea meel, et noored eestlased üle maailma on sedavõrd aktiivselt panustamas eestluse hoidmisesse ja edendamisesse üleilmselt! Virtuaalpäevadel osaleb sadakond noort kokku 28 riigist. See näitab, et üleilmne eestlus on saanud endale nooremate põlvkondade näol uue löögijõu ja noored eestlased üle maailma hoiavad kokku ja peavad sidet,“ ütles Riina Solman.

Ülemaailmse Eesti Noortevõrgustiku asutajaliige ja juht Tuuli-Emily Liivat Tamperest rõhutas noorte kaasamise tähtsus riigi arengu planeerimisel. „Noored, kes on eestluse arendamisest huvitatud, kuid pole saanud varem võimalust arendustööga asukohariigis tegeleda, saavad virtuaalpäevadel kaasatud. Ürituse virtuaalne korraldamine võimaldab suuremal sihtrühmal aruteludest osa võtta. Loodame, et noorte innovaatilised mõtted kajastuvad ka üleilmse eestluse programmi töös.”

Rahvastikuminister ütles oma avakõnes, et see, milliseks üleilmne eestlus kujuneb on meie kõigi kätes. „Meil tuleb koos leida võimalused ja viisid –  kuidas Eesti keelt ja kultuuri hoida, koos kunsti ja äri teha, üksteist aidata. Koos oleme tugevamad, suuremad ja me ei kao ega lahustu suurte keelte ja kultuuride seas. Nii on meil on maailmale võimalus palju rohkem anda,“ lisas ta.

Rahvastikuministri sõnul otsivad noored võimalusi ja viise, kuidas end Eestiga enam siduda. Paljud sooviksid siia õppima või praktikale tulla, töökohta leida, mitte ainult sugulasi külastada või laulu- ja tantsupeost osa võtta.“

Ülemaailmsete noorte deklaratsioon ning MTÜ Ülemaailmne Eesti Noortevõrgustik said alguse 2019. aasta ESTO2019. Esmakordselt korraldatavad Virtuaalpäevad ühendavad eesti päritoluga noori. Virtuaalpäevad toimuvad 30. mail ja 6. juunil Zoom keskkonnas. Ürituse kohta leidub lisainfot lehel http://globalestonian.com/et/noored/

Rahvastikuminister vastutab rahvastiku- ja perepoliitika kujundamise, üleilmse eestluse edendamise, rahvastikutoimingute koordineerimise, uussisserändajate kohanemise ning usuasjade ja kodanikuühiskonna arengu eest. Rahvastikuministri eesmärgiks on rahva kestlikkus ja areng. Riina Solman on rahvastikuminister alates 29.04.2019.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga