Eesti poliitik ja Euroopa Parlamendi saadik Riho Terras toetab noori talente

Riho Terras, Isamaa
Sel nädalavahetusel toimub IV Vabariiklik Vokalistide Konkurss. Konkursil osalevad 17-35 aastased Eesti kodanikud ja Eestis alaliselt elavad ning siin õppivad välismaalastest ooperilauljad, kelle seast on esindatud seekord Hiina ja Jaapan. Konkursi võitjad saavad rahalised preemiad ning eripreemia noorele tenorile on välja pannud Riho Terras.
Konkursi vaba sissepääsuga eelvoor toimub 28.05 kell 10 Hopneri Majas ning finaalkontsert 29.05 kell 18 Tallinna Raekojas. Konkurssi korraldab Muusikute fond PLMF.

“On hea meel, et juba neljandat korda toimub konkurss, mis loob võimaluse uute talentide avastamiseks”, ütleb Pille Lill ja lisab, “härra Riho Terrase auhinna läbi saab kindlasti tuule tiibadesse üks Eestimaa noortest tenoritest. Olete oodatud kuulama!”.

Konkursi kavas esitavad kõik osalejad ühe Eesti helilooja teose ning esitusele tulevad Mägi, Tamberg, Kapp, Tubin jt. Lisaks esitavad konkursandid aariaid kuulsatest ooperitest heliloojatelt Rossini, Donizetti, Bellini, Verdi, Mozart, Händel, Puccini jt.

Konkursi žüriisse kuuluvad Pille Lill, Marion Melnik, Ivari Ilja, Oliver Kuusik, Aare Saal ja Erki Pehk.

Finaalkontserdi piletid on müügil Piletilevis. Facebooki sündmus on nähtav siin.

Konkurssi toetab Kultuuriministeerium.

Muusikute fond PLMF loodi 2003. aastal missiooniga toetada klassikalise muusika talente ning on siiani ainus mittetulunduslik ühing, mis on abiks järjepidevalt mitmete Eesti annete käekäigule, pakkudes neile esinemisvõimalusi erinevate riikide kontsertlavadel, täiendõpet nii eesti kui maailma tipp-pedagoogide juhendamisel jpm.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga