Riina Solman: Tallinna 2022. aasta eelarve ignoreerib olulisi probleeme

Kuniks Tallinna 2022. aasta eelarve ei arvesta investeeringutega elanikke heaollu, ei saa Isamaa fraktsioon seda Riina Solmani sõnul toetada. Foto: Eesti Uudised

Tallinna linnavolikogu Isamaa fraktsiooni hinnangul ignoreerib Tallinna 2022. aasta eelarve mitmeid olulisi valdkondi nagu eestikeelne haridus, koroonavastane võitlus, perede ja eakate toimetulek ning linna tänavate hooldus, mistõttu ei saa Isamaa fraktsioon järgmise aasta eelarvet toetada.

Isamaa fraktsiooni nimel kõne pidanud Riina Solman tõi oma kõnes välja, et olukorras, kus linnaeelarve kiiresti kasvab, hääletas Keskerakonna ja Sotsiaaldemokraatide koalitsioon maha Isamaa ettepanekud, mis puudutasid eakate hooldusgarantii ja perekaardi loomist. „Kõrgete inflatsioonimäärade ja energiahindade kontekstis vajavad kümned tuhanded pered täiendavat tuge. Isamaal on selge nägemus, kuidas toetada eakaid ja peresid, kuid paraku ei leidnud need koalitsiooni toetust,“ ütles Solman ning lisas, et selle asemel paisutatakse linnaaparaati ja suurendatakse ametnike hulka.

Lisaks tegi Isamaa ettepaneku, et 2022. aastast võtaks linn kõnniteede korrashoiu talveperioodil enda õlgadele. „10 miljoni euro suurune lisainvesteering tagab, et Tallinna tänavad oleksid talveperioodil paremas korras ning selle täiendav võlu on see, et koduomanikud vabanevad ebaõiglasest teoorjuskohustusest hooldada linnale kuuluvaid kõnniteid.“

Solman tõstis esile ka eestikeelse hariduse küsimuse. „Valitsus pole suutnud eestikeelsele haridusele üleminekul edusamme teha. Isamaa on esitanud Tallinna volikogus eelnõu eesti keele kaitse plaani elluviimiseks Tallinnas ning selle käivitamiseks tuleb eraldada täiendavaid vahendeid,“ rääkis ta ning lisas, et alustuseks tähendab see täiendavat 1 000 000 euro suurust investeeringut haridusvaldkonda.

Kiire eelarve kasvuga peaks üle vaatama ka eelarve investeeringute osa. „Me teame, et lasteaedade renoveerimine käib siiani vaid jupikaupa – nüüd on võimalus teha suuremad investeeringud ja teha kõik meie linna lasteaiad korraga korda.“ Koroonavastase võitluse edendamiseks nägi Isamaa ette ka täiendava 4 000 000 euro suunamist koolide ventilatsioonisüsteemide parandamiseks.

„Kuniks 2022. aasta eelarve ei arvesta investeeringutega elanikke heaollu, ei ole meil võimalik seda toetada,“ lõpetas Solman.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga