Keskerakond heidab edaspidi kriminaalkorras karistatuid liikmed enda ridadest välja

Keskerakonna peasekretär Mihhail Korb Foto: Konstantin Sednev / Eesti Meedia

Keskerakonna kongressil võeti laupäeval vastu põhikirja muutmise otsus, mille järgi tähendab erakonna liikme kriminaalasjas jõustunud süüdimõistev kohtuotsus automaatselt erakonnast väljaarvamist.

“Nii nagu hetkel teistelgi erakondadel, ütles ka meie varasem põhikiri, et erakonnal on kaalutusõigus, kas liige erakonda jätta või mitte. Täna tähendab jõustunud kriminaalkaristus erakonnast lahkumist,” ütles pressiteate vahendusel Keskerakonna peasekretär Mihhail Korb, kelle sõnul on avalikkus Keskerakonnale teistest paljuski kõrgemad ootused seadnud ning Keskerakond annab oma parima, et neid ootusi täita.

Korb täpsustas, et kongressil vastu võetud põhikirjamuudatus ütleb sisuliselt seda, et kriminaalkaristuse jõustudes arvatakse inimene erakonnast automaatselt välja.

“Praeguse ja loodetavasti tulevase peaministrierakonnana teeme otsuseid, mis annavad selgelt märku, millist Keskerakonda tänane juhtkond näha soovib ja millist mitte,” selgitas Korb ja märkis, et kõige olulisem on erakonna jaoks inimeste usaldus.

Põhikirjale lisati ka punkt, mille kohaselt tuleb erakonna liikmel juhinduda oma tegevuses sel suvel vastu võetud Keskerakonna eetikakoodeksist.

“Ka Keskerakonna eetikakoodeks on Eesti poliitilisel maastikul ainulaadne, kuid loodame jätkuvalt, et teisedki erakonnad poliitilise kultuuri parandamise esimeseks sammuks sellise dokumendini ühel hetkel jõuavad,” rõhutas Korb.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga