Urve Palo lahkumine polnud siiski ootamatu

Urve Palo astub teist korda ministri kohalt tagasi aga seekord plaanib ka poliitikast lahkuda. Foto: Meelis Meilbaum / Virumaa Teataja

Kuigi Urve Palo otsus lahkuda nii erakonnast kui ministriametist oli SDE juhi Jevgeni Ossinovski hinnangul ootamatu samm, see päris nii siiski ei ole. Palo võimalik suundumine ministri kohalt Riigikogu SDE fraktsiooni juhiks oli jutuks alles üsna hiljuti. Eesti Uudistele on kirjeldatud, et plaan jäi soiku Urve Palo ultimaatumi tõttu.

Talvel oli Jevgeni Ossinovski peas küpsenud plaan, kuidas vabaneda alkoholiaktsiiside koormast. Selleks oleks erakonna esimees vahetanud ministeeriumi ja asunud Urve Palo asemel ettevõtlus- ja infotehnoloogia ministriks. Ossinovskist ülejäänud tervise- ja tööministri ameti oleks saanud endale kas Helmen Kütt või Heljo Pikhof. Ministriametist lahkuv Urve Palo oleks seejärel asunud Riigikogu SDE fraktsiooni juhiks. Plaan jäi too hetk katki, sest Palo olla esitanud ultimaatumi- kui ta peaks ministri kohast loobuma, siis lahkuks ta ka erakonnast. Tulemusena loobus Ossinovski ise tervise- ja tööministri kohast ning tõi sinna poliitikas kogenematu Riina Sikkuti.

Sellest kombineerimisest polnud lõpuks mingit kasu, sest puhkuselt naasnud Urve Palo teatas sel esmaspäeval poliitikast lahkumisest. Urve Palo ütles Delfile, et kuigi lahkumisplaan oli tal ammu valmis, siis inimestevahelised vastuolud tõenäoliselt kiirendasid tema otsust. Oli ka raske ette kujutada, kuidas jätkavad koostööd ettevõtlusminister Urve Palo ja kultuuriminister Indrek Saar. Teadupärast ühel hiljutisel tulisel koosolekul teatas Palo, et “kujutab Indrek Saart pigem EKRE kui SDE esimehena”. See peaks igal sotsile olema paras solvang.

Ettevõtlus- ja infotehnoloogiaminister Urve Palo teatas esmaspäeval, et lahkub valitsusest ning samuti Sotsiaaldemokraatlikust Erakonnast.

“Tänasega saab üks oluline etapp minu elus läbi. Eile astusin välja sotsiaaldemokraatlikust erakonnast ja täna esitasin peaministrile lahkumisavalduse,” kirjutas Palo sotsiaalmeedias.

“Olen kaalunud poliitikast lahkumist juba mõnda aega ja mulle tundub, et see aeg on nüüd käes,” kirjutas Palo.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga