Eesti mobiiltelefone rünnati Samoa petukõnedega

Troopiliselt saarelt tulevad telefonikõned on puhas pettus ja inimesed ei tohiks neid kõnesid vastu võtta. Foto: Free Images

Eile õhtul hakati Eesti mobiiltelefoninumbreid ründama eksootilise Samoa suunakoodiga kõnedega. Helistatakse näiteks numbrilt +685 7210 838. Tegemist on petukõnedega, mida ei tohi vastu võtta ega tagasi helistada.

Kõnede saajate seas oli näiteks europarlamendi liige Indrek Tarand, kelle andmeil on kurjategijad suutnud nakatada ka Eesti suunakoodiga numbreid, millele tagasi helistades saab teada, et omanik pole sellist kõnet teinud.

Mõni ettevõtja kurtis, et läbi on helistatud kõik tema firmanumbrid, paljudele inimesele on kõnesid tehtud korduvalt, mõni nimetas teda ja tema tuttavaid tabanud petukõnede laviini lausa epideemiaks.

Telia riskijuhtimise osakonna juhataja Andreas Meister kinnitas Postimehele, et Telia soovitab sellistesse kõnedesse ja sõnumitesse, kus palutakse tundmatule välismaa numbrile tagasi helistada või teavitatakse ootamatust võidust, suhtuda äärmiselt skeptiliselt. Kindlasti tuleks enne tundmatule välismaa numbrile tagasi helistamist hoolikalt mõelda, eriti juhul, kui kõnet välismaalt oodata ei ole. Samuti ei ole soovitatav selliseid kõnesid vastu võtta,» ütles Meister.

Telia palub sellistest numbritest oma mobiilioperaatorile teada anda. «Kui tegu on näiteks ühe kindla numbriga, mille pealt tehakse pidevalt Eesti operaatori võrku n-ö spämmikõnesid, saab operaator selle blokeerida,» ütles ta.

Põhja prefekt Kristjan Jaani soovitas oma Twitteri kontol antud sõnumis samuti selliseid kõnesid mitte kingil juhul vastu võtta ega neile tagasi helistada.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga