Oleviste kodutute ja vähekindlustatud inimeste jõululaud ootab toiduannetusi

Riina Solman ja Reet Linna Oleviste kodutute ja vähekindlustatute jõulupuud korraldamas. Foto: Eesti Uudised

Igal aastal valmistab Oleviste Hoolekanne jõulurõõmu koduta ja vähekindlustatud inimestele. Nii saab see olema ka nendel jõuludel, 28.detsembril, kell 12.00 toimuval Oleviste kirikus kontsert-jumalateenistusel. See on juba 17. aasta, mil pakutakse jõulurõõmu ja hoolt neile, kes on toimetulekuraskustes.

Oleviste Hoolekande juhataja Riina Solmani sõnul teeb kohaletulnuile sooja toidu Swissotel, kuid kõik toiduannetused on jõululauale sellegipoolest pikisilmi oodatud. 

“Vähekindlustatud inimeste kohvilaud ootab kooke, kringleid, pirukaid, võileibu, puuvilju, komme, küpsised. Ära võib tuua ka selle toidukraami, mis kodudes jõululauast üle jääb – seda vajab inimene, kes elab päeval tänaval ja pääseb alles ööseks varjupaika. Koduta inimesed on tänulikud kõige eest, mida neile järgmisteks päevadeks kaasa pakitakse,” ütles Solman.

“Igal aastal tuleb kohale ligikaudu 800 inimest. Kõik ei ole kaugeltki kodutud, tulevad ka vähekindlustatud inimesed koos lastega,” lisas Solman.  

Kontsert-jumalateenistusele tuleb lauludega rõõmustama ürituse patroon Reet Linna, keda saadab Aare Jaama; sõduriema Reet Kaljula juhendamisel esinevad jõulumuusika kavaga ajateenijad kaitseväest. Kuulda saab ooperilauljat Pille Lille, Oleviste koguduse liiget Tuuli Heeney’t ning Priit Silda.

Kirikusse võib tuua ka riideannetusi. Palume silmas pidada, et kodutud vajavad riideid ja jalanõusid, millega külma ilmaga tänavatel viibida. Soojad sallid, mütsid, sokid, kindad, saapad, dressid, teksad, kampsunid on teretulnud ja need võetakse tänuga kaasa.

Oleviste kogudus võtab toiduannetusi ja ka riideannetusi vastu igapäevaselt, võimalik on ette helistada koguduse telefonil 6412241 või kirjutada aadressil oleviste@oleviste.ee. Loe annetusvõimalustest lähemalt www.oleviste.ee

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga