Eesti Posti juht tahaks lõpetada laupäevaste ajalehtede kojukande

Eesti Post tahaks lõpetada laupäevaste ajalehtede kojuveo, sest see on nende väitel kahjulik tegevus. Samas on just nädalavahetuse ajalehed kõige sisukamad ja kõige suurema tiraažiga. Foto: Arvo Meeks / Lõuna-Eesti Postimees

Eesti Posti juhi Ansi Arumeele hinnangul võiks posti kojukandepäevi vähendada kuuelt viiele, kirjutab ERR. Samas on ajalehtede laupäevased tiraažid märgatavalt suuremad kui nädala sees ilmuvatel numbritel. Sellele lisaks sulgeb riigile kuuluv ettevõte 2019. aasta lõpuks maapiirkondades 75 postkontorit.

Arumeele sõnul muutub tööjõud üha kallimaks ning perioodikat tellitakse igal aastal 3 protsendi võrra vähem. Möödunud nädalal pakkus Arumeel riigikogu maaelukomisjoni ees, et üks tulevikulahendus oleks perioodikakannete päevade vähendamine ehk kuue päeva asemel võiks ajalehti ja ajakirju kanda näiteks viiel päeval.

Tänavu saab postifirma küll abi riigi dotatsioonist, kuid Arumeele hinnangul tuleb mõelda pikemale plaanile. Ta lisas, et kirju ja reklaami kannab Eesti Post juba praegu viis päeva nädalas, sest rohkemaks nõudlust ei ole.

Hinnanguliselt säästaks Eesti Post ühe päeva võrra vähem lehti vedades ligi miljon eurot aastas. Mullu tõi ajalehtede ja ajakirjade kojukanne Eesti Postile 1,3 miljonit eurot kahjumit.

Samas teenis Eesti Post kokku 2017. aastal 96,9 miljoni euro suuruse käibe juures 1,3 miljonit eurot kasumit.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga