Isamaa esimees Helir-Valdor Seeder

Ungari parlament otsustas anda president Orbànile tähtajatu õiguse juhtida riiki dekreetide alusel. Isamaa esimees Helir-Valdor Seeder ütles kommentaaris Delfile, et Ungaris on mindud kaugemale kui vajalik oli.

„Kõiki Ungaris rakendatud meetmeid ei saa küll otseselt seostada koroonaviiruse vastu võitlemise vältimatusega. Nii suurel hulgal vabadusi piirata, tavaelu sel määral ümber korraldada ja ainult dekreetide kaudu riiki juhtida – see ei ole hädavajalik. See ei ole mõistlik” leiab Seeder. Seeder lisas, et kõik Euroopa riigid rakendavad hetkel jõulisi meetmeid ning oluline on, et kriisi möödudes kõik erivolitused lõppevad.

Keskerakonna aseesimees Jaanus Karilaid ja EKRE riigikogu saadiku Helle-Moonika Helme sõnul pole muretsemiseks põhjust. Kuna kriisiolukorras on riikidel tavaks teha otsuseid mis tavapärastest normidest erinevad. Karilaid arvas, et Ungari on alati endaga hakkama saanud ja selle pärast pole vaja muretseda.

Karjulaiu ja Helmega vastupidisel seisukohal on Kaja Kallas (Reformierakond) Jevgeni Ossinovski (SDE), kes usuvad, et olukord Ungaris näitab väga suurt ohtu tulevikule.

Loe pikemalt Delfist

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga