Rahvastikuminister Solman: kõik on Eestisse tagasi oodatud

Eelmisel nädalal avaldati uuring „Ollako vai eikö olla” („Olla või mitte olla”), mis vaatles Soomes elavate vene, eesti, somaali, araabia ja inglise keelt kõnelevate inimeste identiteete ja kinnitumist Soome. Uuringu järgi seostasid ennast Soomega kõige vähem eestlased.

Rahvastikuministri Riin Solmani sõnul annab see uuring lootust, et kui vahe palkades ja elatustasemes väheneb, tulevad paljud Soomes elavad eestlased kodumaale tagasi.

“Soomes elab praeguse seisuga alaliselt ligi 50 tuhat eesti inimest ja ajutiselt veel ligi 20 tuhat. Tegelikult sõltubki meie rahvaarv tulevikus palju sellest, kuidas läheb meie majandusel ja palkadel võrreldes Soomega. Soome ise on selle tsükli samuti läbi käinud – oli aeg kus soomlased sõitsid tööle Rootsi. Osad jäid, osad tulid tagasi. Laiemalt vaadates ongi majanduspoliitika ja konvergents need teemad, mis meie rahvastikku ja rännet kõige enam mõjutavad.

Aga samamoodi on tähtis, et riik ja omavalitsused on valmis selleks kui inimesed soovivad Eestisse tagasi pöörduda. Selle aasta detsembriks pean koostöös teiste ministeeriumitega kokku panema ka analüüsi ja ettepanekud tagasipöördujatele, väljaspool Eestit elavatele rahvuskaaslastele ja uussisserändajatele pakutavate teenuste väljatöötamiseks. Ikka selleks, et anda välja selge sõnum – kõik on kodumaale tagasi oodatud!” ütles Solman.


Kommentaarid artiklile “Rahvastikuminister Solman: kõik on Eestisse tagasi oodatud

  • 15. okt. 2019 kell 16:03
    Permalink

    Kui Ekre vöimult ära läheb,siis vöib tagai tulekut isegi möelda .

    Vasta

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga