Isamaa ettepanekul tõusevad Tallinna korteriühistute renoveerimistoetused 1,1 miljoni euroni

Foto PEETER LANGOVITS POSTIMEES

Tallinna Linnavolikogu Isamaa fraktsiooni liikmete Kaido Kuke ja Priidu Pärna algatusel esitati 2020. aasta Tallinna eelarvesse muudatusettepanek, mis nägi ette korteriühistute toetuste suurendamist fassaadide ja hoovide korrastamiseks. Ettepanek leidis toetust osaliselt, 450 000 euro asemel leidis linn 200 000 eurot toetuste suurendamiseks, kokku on toetuste summaks 1,1 miljonit eurot.

Isamaa fraktsiooni aseesimehe Kaido Kuke sõnul on linnapoolsed toetused elamute ja hoovide renoveerimiseks olnud aastaid piinlikult väikesed ja neid pole vaatamata kiirelt kasvavale linnaeelarvele mitu aastat suurendatud. Seetõttu on tema sõnul tervitatav, et järgmisel aastal tõusevad toetused fassaadide ja hoovide korrastamiseks märkimisväärselt

„Siiamaani on toetust jagunud vaid üksikutele ühistutele. Projektist “Fassaadid korda” rahuldati 2017. aastal 9 taotlust, 2018. aastal 14 taotlust ning 2019. aastal 12 taotlust. See on Tallinna suuruse linna kohta vaid piisk merre, sest linna vananevat elamufondi vaadates on vajadus elamuid renoveerida tohutu,“ lisas kukk, kelle sõnul tuleks toetusi tõsta järgmistel aastatel kiiremas tempos.

Eesti Omanike Keskliidu esimehe Priidu Pärna sõnul on elamu- ja kommunaalmajanduse korraldamine üks kohaliku omavalitsuse põhiülesandeid. „Hoonete ja hoovide toetuste suurendamisega annab linn korteriühistutele tugeva signaali, et linn on valmis enda panust elamufondi renoveerimisse oluliselt suurendama ning see motiveerib ühistuid tulevikus rohkem investeerima. On tervitatav, et linn on panustamas tuleval aastal suurema summaga kui varasemalt ning lisaks leiti veel juurde 200 000 eurot toetuste baasi suurendamiseks,“ ütles Pärna

Volikogus esitatud Isamaa muudatusettepaneku kohaselt sooviti suurendada korteriühistute toetusi, mis oleks teinud linna poolt juurde pandavaks summaks 450 000 eurot. Linn aga toetas ettepanekut osaliselt ning tõstab 900 000 euro suurust toetuste fondi täiendavalt 200 000 eurot. Tallinna linna eelarve on kokku 822 911 071 eurot.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga