Urmas Reinsalu pärast kohtumist ettevõtlusliitudega: majandus vajab tõusule pöördumiseks maksurahu

Seoses jätkuva majanduslanguse ning Eesti Panga negatiivse majandusprognoosiga korraldas Isamaa Erakond teistkordse kohtumise Eesti ettevõtlusliitude esindajatega. Alates eelmisest taolisest kohtumisest oktoobri algul pole majandusolukord Eestis paranenud ning valitsuse otsused vaid süvendavad ebakindlust ettevõtluskeskkonnas.

„Ettevõtjatelt saadud tagasisidest on ilmne, et valitsuse viimase üheksa kuu jooksul langetatud otsused nii maksude, aktsiiside kui ka erinevate tasude tõstmisel tekitavad ettevõtjates ebakindlust tuleviku osas ning ei vasta Eesti majanduse huvidele. Jätkuvas majanduslanguses oodatakse riigi poliitiliselt juhtkonnalt ennekõike maksurahu kehtestamist ja stabiilsuse pakkumist,“ sõnas pärast kohtumist Isamaa esimees Urmas Reinsalu.

Reinsalu rõhutas, et valitsus peab viivitamata langetama majanduse elavdamise ning Eesti ettevõtete konkurentsivõime tõstmise otsused, sealjuures võtma vastu negatiivse lisaeelarve, kus kärbitakse otsustavalt valitsemiskulusid. Negatiivne majandusprognoos tähendab, et 2024. aasta maksulaekumised ei jõua riigieelarves prognoositud tasemeni ning need vajavad kiiret korrigeerimist. Tegu on ka ühe punktiga eelmisel nädalal Isamaa poolt valitsuse poole teele pandud majanduse toetamise tööplaanist.

„Reformierakonna juhitava valitsuse poliitikad on majandusvaenulikud ega arvesta Eesti ettevõtjate tegelike vajadustega. Et parlament saaks langetada majanduse tõusule viimiseks vajalikke positiivseid otsuseid, korraldab Isamaa peagi Riigikogus majandusteemalise olulise tähtsusega riikliku küsimuse arutelu,“ lisas Reinsalu.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga