Mihhail Lotman: Miks ma toetan Suurkogul Urmas Reinsalu kandidatuuri?

Mihhail Lotman, Riigikogu liige

Urmas Reinsalu ekspertiis ennekõike välispoliitikas ja eriti Ukrainaga seotud küsimustes on meie erakonnas vaieldamatult suurim, kirjutab Mihhail Lotman.

Kõigepealt tahan öelda, et mul on hea meel, et Isamaa esimehe kohale on kolm väga tugevat kandidaati. Olen oma allkirjaga toetanud nii Urmas Reinsalu kui ka Tõnis Lukase esitamist ning hea meelega oleksin toetanud ka Lea Danilson-Järge, kuid tehnilistel põhjustel ei saanud seda teha. Mäletan, et aastaid tagasi ergutasin väga Tõnist esimeheks kandideerima ja olin isegi nördinud, kui ta loobus. Võin väljendada samu mõtteid, mille sõnastas ka Urmas Reinsalu: kui Urmas poleks kandideerinud, oleksin toetanud Tõnist. Ka Lea on kindlasti väga tugev kandidaat ja olen päri sellega, mida ta erakonna arengusuundadena soovitas.

Kõikide kandidaatide suureks plussiks on pikaajaline töö erinevates valitsusstruktuurides ning ka ministrikogemus. Kuid antud juhul on minu jaoks otsustavaks faktoriks rahvusvaheline olukord. Me oleme sõjas, kus kaalukausil ei ole mitte ainult Ukraina riigi ja rahva saatus, vaid kogu Euroopa ja selle kultuuriväärtuste tulevik. Ukraina kaotus aga oleks katastroof kogu Lääne tsivilisatsioonile, ja eriti kiirelt ja valusalt saaksid tunda seda kuritegeliku riigi vahetud naabrid.

Urmas Reinsalu ekspertiis ennekõike välispoliitikas ja eriti Ukrainaga seotud küsimustes on meie erakonnas vaieldamatult suurim. Urmase poliitiline pagas selles valdkonnas on muljetavaldav: ta oli olnud kaitseminister ja kahes valitsuses välisminister. Oluline on ka Urmase juriidiline taust: vastav haridus ja justiitsministri kogemus. Minu jaoks loevad ka Urmaste isikuomadused: tema energia, südikus ja heatahtlik optimism. Ma arvan, et Urmas suudab meie erakonda juhtida sellel nii erakonnale kui ka riigile raskel ajal.

Kommentaarid artiklile “Mihhail Lotman: Miks ma toetan Suurkogul Urmas Reinsalu kandidatuuri?

  • 1. aug. 2023 kell 06:43
    Permalink

    Mihhail. Loomulikult sa toetad Urmast sellepärast, et saaksite ka IRLi tipsemate juhtidena/ministritena edaspidigi käia Pikk 19 Venemaa Saatkonna ees For-US(A) ajupesu oma kaamerasse laulmas. Minu seal avalikult teile ses suhtes esitatud sisulistele küsimustele ja tähelepanekutele vastamata jättes (blogis Lotman.ee, augustis 2020 su poolt igal nädalal esitletud ja teaduslikult täiesti jaburad Lukashenka-vastased artiklid ja mu kommentaarid neile). Ja toetad Ukraina Laboratooriumi tn Kultuurikeskuse isakese, Anatoli ning Ukarainast teile selleks siia komandeeritud umb-ukrainakeelse kasaari (?) õhutust eesti politseinikele, et nad mind sealt, teid segamast, ära koristaksid, kui ma tunnen huvi, miks Anatoli hakkas 2022 suvel, teie juuresolekul karjuma Kohtla-Järve venelanna peale, kes pole rahul, et sinnagi poliit-massostetakase Ukrainast narkareid.

    Vasta

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga