Isamaa naiskogu IREN avaldab toetust Lea Danilson-Järgile Isamaa esimeheks kandideerimisel

Riina Solman, Lea Danislon-Järg ja Gerli Lehe

Isamaa naiskogu IREN tunnustab Lea Danilson-Järge, kes tegi justiitsministrina eelmises valitsuses suurepärast tööd ning aitas välja töötada perehüvitiste eelnõu, millega tõsteti lapsetoetust, üksikvanemate ning kolme ja enama lapsega perede toetust, samuti täiendati miinimumelatise arvestust.

„Naistele, kes ei toeta naisi, on põrgus oma koht,“ põhjendas Isamaa naiskogu esinaine Riina Solman naiskogu toetust Danilson-Järgi kandidatuurile USA endise riigisekretäri Madeleine Albrighti sõnadega. „Olen Leaga külg-külje kõrval koos töötanud aastast 2019, mil koostasime rahvastiku- ja perepoliitika pikaajalise visiooni, et aidata lastega peresid ja anda neile riigi poolt suurem kindlustunne tänastel segastel aegadel. Riigi käes on palju rahvastikupoliitilisi hoobasid, mis leevendaksid olukorda sajandi madalaimast sündimusest välja tulekul. Täna näeme aga täiesti vastupidist poliitikategemist: sotsiaalkaitseministri eestvedamisel on käimas hoopis kultuurisõda, kus pihta saab nii rahvus, isamaalisus kui ka iive ja Eesti tulevik. Halvustatakse normaalset pereelu ja naeruvääristatakse emasid, võideldakse ema ja isa nimetusega, stigmatiseeritakse lasterikkaid peresid ning tehakse palju muud, milliste hoovuste vastu koostöös Lea Danilson-Järgiga rahvastikupoliitika tegemisel seisime“.

Isamaa Perede Ühenduse esimehe Gerli Lehe sõnul tervitab ühendus avatud konkurentsi Isamaa esimehe kohale ja avaldab heameelt, et konservatiivses erakonnas kandideerib esimeheks tugev perepoliitika eestkõneleja. „Lea Danilson-Järg on seisnud Isamaa perepoliitiliste seadusemuudatuste väljatöötamise eesliinil. Perede Ühendus toetab naispoliitikute osakaalu tõusu mitte ainult Isamaas, vaid kogu Eesti poliitmaastikul. Perepoliitika tähendab nii emade kui isade osalemist poliitiliste otsuste tegemisel ning ühe rahvastiku- ja perepoliitika tipp-asjatundja osalemine selle poliitika tegemisel annab selge signaali: Isamaa seisab edaspidi pereväärtuste, kui rahva, keele ja kultuuri säilimise eest veelgi tugevamalt,“ rääkis perede ühenduse esinaine Gerli Lehe.

„Poliitika vajab just Lea suguseid naisi, kes on hoolivad, empaatilised ning seavad rahvastikupoliitika ning Eesti riigi jätkusuutlikkuse kõrgemale isiklikust ambitsioonist meeldida ennekõike Eestist väljapoole. Viimase poolest on just tänase valitsuse poliitikud eriliselt silma jäänud,“ ütles Riina Solman, kes on ühtlasi Isamaa aseesimees.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga