Siim Kiisler: tselluloositehase vastases võitluses oli palju populismi ja vastutustundetut poliitikat

Keskkonnaminister Siim Kiisler tunnistab saates Luik grillib, et Tartu tselluloositehase projekti ebaõnnestumine on ainulaadne juhtum, kus tehase vastased ei soovinud keskkonnauuringuid teha. Kiisleri arvates on suurte projektide vastased alati seda meelt, et tuleb teostada põhjalikud uuringud. “Ju siis tselluloositehase vastased kartsid, et uuringu tulemusena võib selle rajamine olla siiski võimalik,” järeldas Siim Kiisler.

Kiisleri hinnangul oli Tartu tselluloositehase teemal väga palju puhast populismi ja poliitikute vastutustundetut käitumist. Minister meenutab, et eriplaneering algatati 2017 maikuus ja sellele järgnes vaikus, keegi ei tõtanud projekti kritiseerima. Ka kohalike valimiste eel ei rääkinud Tartu linnapea Urmas Klaas poolt sõnagi tehase vastu. Ainsana IRLi Tartu piirkonna inimesed ja erakonna linnapeakandidaat võtsid valimiste eel tehase teemal kriitiliselt sõna. Valimised lasti mööda ja siis järsku kõik ärkasid.

Lisaks sellele räägib keskkonnaminister, kuidas ta valiti ÜRO tähtsasse ametisse, kuidas tulevikus võib ookeanis olla plastikut rohkem kui kalu, miks tselluloos on seetõttu perspektiivikas äri, et suurimad kanalad asuvad Eesti vägagi kallites elurajoonides ja paljust muust.

Vaata intervjuud siit.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga