Ettevõtja Joakim Helenius liitub Isamaaga

Ettevõtja Joakim Helenius. FOTO: MIHKEL MARIPUU/POSTIMEES

Eestis pikalt tegutsenud Soome ettevõtja Joakim Helenius astub Isamaa ja erakonna liikmeühenduse Parempoolsed liikmeks. Ühtlasi teatas Helenius, et plaanib võtta Eesti kodakondsuse.

„Eesti seisab täna olulisel teelahkmel: kas liigume suletuse ja stagnatsiooni teed või jätkame dünaamilise avatud majandusega riigina, millele Mart Laari julged reformid teed rajasid,“ ütles Helenius.

Heleniuse sõnul kattub Isamaa Parempoolsete liikmeühenduse manifest tema arusaamaga sellest, millises suunas peaks Eesti edasi liikuma. „Ainuüksi see, et Parempoolsete manifest on algatanud ühiskonnas aktiivse diskussiooni, on väga oluline. Ma usun, et suurem osa Eesti inimestest soovib näha Eestit tugeva majandusega nutika väikeriigina, mitte endasse kapseldunud äärealana,“ lisas Helenius.

„Olen Eestiga tihedalt seotud alates taasiseseisvumisest ja riigi edusammudele kaasa elanud. Viimased 10 aastat on Eesti olnud minu koduks ja seetõttu soovin ma Eesti tuleviku kohta aktiivsemalt kaasa rääkida. Isamaaga liitumine on selleks hea võimalus,“ ütles ta.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga