Peagi aeguvad eriolukorra tõttu pikendatud tervisetõendid ja teooriaeksamid

Kui teooriaeksami kehtivus hakkab aeguma, tuleb enne 17. augustit registreerida end sõidueksamile. Kui juhikandidaat pole seda teinud, tuleb tal hiljem teha ka uus teoorieksam. Foto: Aare Lepaste

Eriolukorra ajal, 16. märtsist 31. maini, lõppes ligi 12 000 mootorsõidukijuhi tervisetõendi ning 840 teooriaeksami kehtivus, kuid olukorrast tulenevalt pikendati tähtaegu 18. augustini.

Kui tervisetõendi kehtivus lõpeb, peatub ka juhtumisõigus ning sõidukit juhtida ei tohi. Tervisetõendi kehtivuse uuendamiseks tuleb eelnevalt täita enda kohta tervisedeklaratsioon patsiendiportaalis www.digilugu.ee ning seejärel pöörduda tervisekontrolli tegija (näiteks perearsti) poole. E-tervisetõendi väljastamisel jõuab see automaatselt liiklusregistrisse ning uue tervisetõendi esitamiseks ei pea Maanteeameti teenindusbürood külastama ja juhtimisõigus ei peatu.

18. augustil lõpeb 14 576 tervisetõendi kehtivus. Tõendi kehtivust saab kontrollida oma perearstilt või Maanteeameti e-teeninduses. E-teeninduses tervisetõendi kehtivuse kontrollimiseks tuleb sisse logida.

Kui aeguma hakkab teooriaeksami kehtivus, siis tuleb enne 17. augustit registreerida end sõidueksamile. Kui juhikandidaat ei ole seda teinud, tuleb tal hiljem teha uus teoorieksam. Teooriaeksam kehtib ka siis, kui registreeritud sõidueksam toimub pärast 18. augustit.

Oluline on teada, et kui soovitakse sõidueksami aega muuta pärast 18. augustit, siis uuesti sõidueksamile registreerimisel kontrollitakse ka teooriaeksami kehtivust. Kui teooriaeksamist on sel hetkel möödas rohkem kui 12 kuud, tuleb end uuesti teooriaeksamile registreerida.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga