Juulis tõusis rekordiliselt kõrgele EKRE toetus

Jätkuvalt on vastuseta küsimus, kas siseminster Mart Helme ja teda asendanud Martin Helme ei olnud kursis sellega, et PPA juhti saab ametist vabastada ainult Vabariigi valitsus mitte siseminister. MART HELME, MARTIN HELME. FOTO: LIIS TREIMANN, Eesti Meedia

Juulis tõusis rekordiliselt kõrgele Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna (EKRE) toetus. Erakondade reitingus on jätkuvalt esimesel kohal Reformierakond ja teisel kohal Keskerakond, selgub BNS-i ja Postimehe tellitud uuringufirma Kantar Emor juuli lõpus läbiviidud küsitlusest.

Reformierakonda toetas 29,6 protsenti küsitletutest, mis on käesoleva aasta kõige madalam tulemus. Suuruselt teise toetusega oli juulis Keskerakond, mida toetas 23,8 protsenti küsitletutest. See oli Keskerakonna kõrgeim reiting sel aastal.

Kolmanda toetusega oli juulis EKRE, mida toetas 21,8 protsenti kodanikest. Nii kõrge pole EKRE toetus varem kunagi olnud. Neljandad on toetust kaotanud Sotsiaaldemokraatlik Erakond (SDE), mida pooldas juulis 12,8 protsenti. Viies oli erakond Isamaa, mida juulis eelistas 5,3 protsenti.

Ülejäänud erakonnad valimiskünnist ei ületanud.

Kantar Emor näitab erakondade reitinguprotsente nendest, kellel on erakondlik eelistus, seega “ei oska öelda” vastanute protsent elimineeritakse. See muudab erakondade reitingud võrreldavaks riigikogu valimiste tulemustega. Juulis oli “ei oska öelda” osakaal 26,5 protsenti. Maksimaalne statistiline viga ±2,9 protsenti.

Kokku küsitles Kantar Emor 24.-30. juulini veebiintervjuude meetodiga 997 kodanikku vanuses 18-84 aastat.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga