Otepää vallavanem Jaanus Barkala: „Isamaa algab meie mõtlemisest, tunnetamisest ja hoolimisest.“

„Isamaa algab meie mõtlemisest, tunnetamisest ja hoolimisest. Hoolimisest oma riigist, koduvallast, sõpradest, lähedastest ja teistest inimestest,“ ütles Otepää vallavanem Jaanus Barkala Puka kultuurimaja pargis peetud vabaõhukontserdil ja vallajuhtide vastuvõtul. Foto: Valju Aloel

Puka kultuurimaja pargis toimus 24. veebruaril Eesti Vabariigi 103. aastapäevale pühendatud vabaõhukontsert ja vallajuhtide vastuvõtt. Vallaelanikke tervitades märkis Otepää vallavanem Jaanus Barkala (Isamaa), et just 24. veebruaril sobib endalt küsida, mis on isamaa.

„Kindlasti ei ole see ainult lipuga lehvitamine ja isamaaliste loosungite hüüdmine. Isamaa on meile kõigile tunduvalt sügavama tähendusega. Isamaa algab meie mõtlemisest, tunnetamisest ja hoolimisest. Hoolimisest oma riigist, koduvallast, sõpradest, lähedastest ja teistest inimestest. Killuke siirast hoolivust meie kõigi poolt muudab meid kõiki natuke paremaks,“ vastas vallavanem Jaanus Barkala püstitatud küsimusele.

Kodumaa sünnipäeval esinesid Puka Kooli laululapsed Sille Lõõndre juhendamisel, muusikalise tervituse andis edasi Puka meeskoor (juhendaja Evald Raidma). Karges talveöös rõõmustas meelt ja silma uhke tulešõu Zerkala. Kontserdi tipp-hetkeks kujunes Silver Sepa ja Kristiina Ehini muusikaline luulekava „Ümin Eestile“. Kristiina Ehin luges isamaalisi luuletusi ning Silver Sepp esitas omaloomingut pillil, milleks oli vana suusk.
Õhtut viisid läbi Puka kooli õpilane Sandra Kuus ja Puka kultuurimaja perenaine-kultuurikorraldaja Katrin Uffert.

Aastapäeva sündmuse korraldas Otepää Kultuurikeskused. Aastapäeva idee autorid olid Puka kultuurimaja perenaine-kultuurikorraldaja Katrin Uffert ja Otepää kultuurimaja perenaine-kultuurikorraldaja Merle Soonberg.

Fotogaleriid vaata siit

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga