Olle Koop: Tallinna äriühingute nõukogud tuleb depolitiseerida

Tallinna volikogu Isamaa fraktsiooni liige Olle Koop

Isamaa Tallinna piirkonna esimees Olle Koop rõhutab, et Tallinna äriühingute ja sihtasutuste nõukogud tuleb depolitiseerida. Keskerakond ei tohi kasutada maksumaksja raha parteikaaslaste premeerimiseks.

Eesti Ekspressi tänane lugu toob taaskord päevavalgele Tallinna ühe suurima valupunkti, milleks on linna äriühingute ja sihtasutuste nõukogude politiseerimine. „Nõukogudesse peaksid kuuluma ennekõike oma ala asjatundjad. Isamaa on osutanud sellele tähelepanu varasematel valimistel ning kutsume Keskerakonda üles kinni pidama juba eelmisel aastal loodud korruptsioonivastase strateegia ettepanekutest,“ ütles Tallinna piirkonna esimees Olle Koop. „Nõukogudesse peaksid kuuluma valdkonna eksperdid. See on ainuke viis kuidas ennetada aastate jooksul Tallinnat saatnud korruptsioonijuhtumeid ning mõjuvõimuga kauplemist.“

40st linnavolikogu Keskerakonna fraktsiooni liikmest 20 on ühingute nõukogudesse laiali paigutatud. Neid, kes nõukogude liikmeks olemise eest lisatasu ei võta on vaid käputäis. „See näitab, et Keskerakond on valmis ainuvõimust kinni hoidmiseks ostma ära linnavolinike maksumaksja rahaga,“ arvas Koop.

Olle Koopi arvates on selline olukord Eesti Vabariigi pealinnas absoluutselt vastuvõetamatu. Ta soovib Linnavalitsuselt selget ülevaadet, kas ja kuidas plaanitakse rakendada korruptsioonivastase strateegia ettepanekuid:

  1. Vähendada nõukogude koosseisusid ja viia need vastavusse äriühingute ja sihtasutuste tegevuse ja suurusega
  2. Luua äriühingute ja sihtasutuste liikmete valimiseks sõltumatu komitee (sarnaselt riigitasandil Isamaa eestvedamisel loodule)
  3. Välistada ametialastes kuritegudes ja võimu kuritarvitamises süüdimõistetud isikute palkamine ja hoidmine linna ametiasutustes.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga