Brüsselisse Igor Gräzini nõunikuks suunduv Kalev Lillo üritas Reformierakonna musta raha skandaalilt tähelepanu hajutada ettepanekuga paigaldada Riigikogu saali suur riigilipp. Kristen Michal proovib sama nippi Tallinna volikogus. Foto TAIRO LUTTER/POSTIMEES

Tallinna Linnavolikogu Reformierakonna fraktsiooni juht Kristen Michal tuli ootamatult välja ettepanekuga paigaldada volikogu saali suur riigilipp. Keegi poleks selle ettepaneku vastu, kui ainult sobiv koht leiduks. Paraku on Tallinna volikogu saal mööblit nii täistopitud, et keegi pole suutnud lahendust pakkuda, kuhu lipp väärikalt mahuks. Millest Kristen Michalil selline ootamatu mure lipu pärast? Ilmselt tahtsid Tallinna oravad selle spinniga juhtida tähelepanu kõrvale Deniss Boroditši reeturlikust sammust. Kui seni on Reformierakond kahtlustanud teisi Tallinna opositsioonierakondi võimalikus kokkumängus linna valitseva Keskerakonnaga, siis Boroditš pani oma ülehüppamisega nad piinlikku olukorda. Opositsioon püsis ühtne kuni Reformierakonna liikme “murdumiseni”.

Poliitikahuvilised mäletavad, et Reformierakond on lipu spinniga ka varem üritanud päris probleemilt tähelepanu kõrvale juhtida. Reformierakonna musta raha skandaali haripunktis võeti appi nii valge kampsun kui sinimustvalge. Rahastamisskandaali üks võtmefiguure Kalev Lillo tuli järsku välja ettepanekuga paigaldada Riigikogu suurde saali suur rahvuslipp. Erilist mõju see samm tookord ei avaldanud, sest ettepanek jäi selgelt musta raha skandaali varju.

 

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga