Rainer Vakra ei suuda lõputöö plagiaadi süüdistust ümber lükata

Kui Tallinna Ülikool jõuab järeldusele, et Rainer Vakra lõputöö on plagiaat, jääb SDE poliitik ülikooli diplomist ilmselt ilma. Foto: Ekraanitõmmis Mikk Salu intervjuust

Tallinna Ülikool (TLÜ) kutsub kokku akadeemilise komisjoni, mis hindab, kas poliitik Rainer Vakra ülikooli lõputöö on plagiaat või mitte.

Ajaleht Eesti Ekspress kirjutas kolmapäeval,  et poliitik Rainer Vakra 2002. aastal Tallinna Pedagoogikaülikoolis kaitstud lõputöö „Pakendijäätmete kogumis- ja taaskasutussüsteemi ettevalmistamine Tartus“ on plagiaat, selle töö kaitsmise alusel väljastati Vakrale kõrghariduse diplom keskkonnakorralduse erialal.

Tallinna Ülikool kutsub seetõttu kokku akadeemilise komisjoni, et anda hinnang plagiaadi olemasolule ning soovitada õiglaseid lahendeid edaspidiste otsuste tegemisel. “Otsused, sealhulgas ülikooli lõpetamise ja kõrghariduse diplomi kehtetuks tunnistamise kohta, teeb ülikool haldusmenetluse seadusest lähtuvalt,” teatas ülikool.

Suuremas mahus või rängemate plagiaatide korral näeb TLÜ õppekorralduse eeskiri ette eksmatrikuleerimist. Viimasel kolmel aastal on lõputöö plagiaadiga seoses eksmatrikuleeritud kuus üliõpilast.

Artikli kirjutanud Eesti Ekspressi ajakirjaniku Mikk Salu kinnitusel on Vakra diplomitöö puhas plagiaat, kus muuhulgas on kasutatud varastatud keskkonna küsitluse tulemusi. “See on puhas copy-paste,” kirjeldas Salu Vakra tööd.

Vaata Rainer Vakra keerutamist intervjuus Mikk Salule siit

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga