Kas Tallinna linn teeb noortevolikogu tegevusele lõpu?

Tallinna noortevolikogu on raskes seisus. FOTO: Tallinna Noortevolikogu facebooki leht.

Tallinna Linnavolikogus tuleb täna arutlusele linna lisaeelarve. Sellele vaatamata on lisaeelarve eelnõus ettepanek vähendada Tallinna linna Noortevolikogu rahastust 5000 euro võrra. 5000 eurot on ühtlasi noortevolikogu terve aasta eelarve.

Usaldusväärsete allikate vältel on Tallinna linna Noortevolikogu raskes seisus. Eesti Uudistele teadaolevalt on noortevolikogu endise juhi tegevuse tõttu kutsutud politseile ütlusi andma mitu tänast juhtkonna liiget ning äriregistris on tehtud MTÜle Tallinna Linna Noortevolikogu kustutamishoiatus, sest ühingul on esitamata majandusaasta aruanne. Esialgu pole teada, kas linn üritab noortevolikogu raskest seisust välja aidata või teeb noortevolikoguga lõpparve.

2018. aasta märtsis selgus, et noortevolikogu endine juht ja endine Keskerakonna liige Triinu-Liis Paabo kulutas suurel hulgal noortevolikogu raha isiklikuks otstarbeks. Peale juhtumi avalikkustamist teatas Paabo erakonnast välja astumisest: “Vabandan siiralt enda teadmatusest tingitud finantsdistsipliini rikkumise eest. Kinnitan, et eraviisilised kulutused ei ole rahastajatele aastaaruandes esitatud ning linna raha omistatud pole. Eraviisilised kulud on kaetud ning olen õppinud oma veast. Olen ühtlasi vabatahtlikult astunud välja Keskerakonnast, võttes ainuõige poliitilise vastutuse”.

Toona polnud Tallinna linn olukorra üle õnnelik. “Mittetulundusühing on iseseisev organisatsioon, mida linn toetab, kuid ei juhi. Kuid linna huvi on see, et kõik kulutused oleks sihipärased ja põhjendatud,” selgitas abilinnapea Vadim Belobrovtsev.

2011. aastal asutatud Tallinna linna noortevolikoguon nõuandva õigusega osaluskogu, mis on moodustatud Tallinna Linnavolikogu juurde.  Noortevolikogu põhitegevus on kaasata noori aktiivselt osalema ühiskondliku elu korraldamises.

 

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga