Rahandusministrite kohtumisel arutatakse digimajanduse maksustamise üle

Foto: Rahandusministeerium

Rahandusminister Toomas Tõniste, kantsler Veiko Tali ja asekantsler Märten Ross osalevad täna ja homme euroala rahandusministrite ehk eurorühma ning Euroopa Liidu majandus- ja rahandusnõukogu mitteametlikul kohtumisel Viinis.

Euroala rahandusministrid arutavad majanduskasvu ja tööhõive arutelude raames ressursside tõhusat ümberjaotamist tööjõu- ja tooteturgudel. Euroopa Komisjon ja Euroopa Keskpank annavad ülevaate Portugali abiprogrammi järgsest ülevaatusest, mis on järjekorras juba kaheksas. Portugali majandus kasvab, riigi võlatase on vähenemas ja eelarvepositsioon paranemas. Jätkata tuleb kasvu soodustavate reformidega ning viivislaenude vähendamisega.

Majandus- ja rahandusküsimuste nõukogu mitteametlikul kohtumisel arutavad ministrid Euroopa Investeerimispanga (EIB) edasise arengu ja võimaluste üle. EIB-d on mõjutamas ka Ühendkuningriigi lahkumine Euroopa Liidust. Selle võimalike negatiivsete mõjude vähendamiseks on tehtud ettepanek asendada Ühendkuningriigi osalus teiste osanike osaluste proportsionaalse suurenemisega. Samuti on kavas tugevdada panga juhtimist.

Päevakorras on ka intressimäärade muutuste võimalik mõju finantssektorile ning krüptovaradega seotud riskid ja võimalused. Kuigi hetkel on krüptovarade mahud suhteliselt väikesed ning finantsstabiilsust ei ohusta, on oluline arengutel ja riskidel silma peal hoida.
Ministrid arutavad taas digimajanduse maksustamise üle. Eesti on teinud ettepaneku muuta digitaalsete teenuste maksu lühiajaline meede liikmesriikide jaoks paindlikumaks. Ka soovib Eesti juba lühiajalise meetme raames viidata lõplikku lahendusena käsitatava virtuaalse püsiva tegevuskoha kontseptsioonile, et siduda lühiajaline meede paremini pikaajalise lahendusega.

Mitmeaastase finantsraamistiku 2021-2027 raames toimub mõttevahetus Euroopa Liidu rahastamiseks loodava „InvestEU programmi“ ning struktuurireformide toetamise ja majanduse stabiliseerimise instrumendi üle.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga