Isamaa tegi ettepanekud korruptsiooni vastu võitlemiseks Tallinnas

Isamaa on juba aastaid pööranud tähelepanu Tallinna korruptsioonijuhtumitele.

Tallinna Linnavolikogu Isamaa fraktsioon tegi neljapäeval linna lisaeelarve esimesel lugemisel lisaeelarvesse kaks ettepanekut korruptsioonivastase võitluse edendamiseks. 

Esimese muudatusettepaneku kohaselt taotletakse eelarvelisi vahendeid selleks, et luua ametnikele veebipõhine korruptsioontest ning teine ettepanek seab linnale kohustuse luua veebileht, kus on avalikustatud kõik alla riigihanke piirmäära jäävad pakkumised.

Fraktsiooni esimehe Riina Solmani sõnul on ametnikele mõeldud korruptsioonitest kulutõhus moodus korruptsiooniga võitlemiseks. “Veebipõhine korruptsioonitest oleks kohustuslikult täidetav perioodiliselt linna- ja linnaasutuse juhtidele ning vastutavatele töötajatele ning testis peaks vastama korruptsiooniseadust puudutavatele küsimustele ja kaasustele. Testi on lihtne lülitada endise peaprokuröri ja tänase Soraineni advokaadi Norman Aasa korruptsioonistrateegia koolitusmaterjalide osiseks,” sõnas ta.

Kinnisvaraportaali eeskujul loodav alla riigihanke piirmäära jäävate lepingupartnerite otsinguportaali kohta sõnas Solman, et veebilehel oleks avalikustatud kõik alla riigihanke piirmäära jäävad pakkumised, mida linnavalitsus ja linnaasutused oma tegevuses vajavad, kuid mille korraldamise kohta puudub täna avalikkusel igasugune teave.

“Veebileht tagaks suurema läbipaistvuse neis hangetes, mida ei avaldata riigihangete registris, kuid mida teostatakse igapäevaselt läbipaistmatuna maksumaksja raha eest. Veebileht, mis võiks olla üles ehitatud nagu kinnisvaraportaal, võimaldaks kerge vaevaga näha, mida pakutakse ja hangitakse ning samuti kerge vaevaga avalikku raha puudutavatel hankekonkursitel osaleda,” lisas Solman.

Ühtlasi andis Isamaa fraktsioon istungil üle arupärimise, kus soovitakse vastuseid linnavalitsuse poolt maikuus algatatud korruptsioonivastase töögrupi tegevusest ja eesmärkidest.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga