Kas oravate uus eurosaadik Gräzin oli intervjuud andes kaine?

Igor Gräzin oli oma koduerakonna suhtes karm aga õiglane. Foto KRISTJAN TEEDEMA TARTU POSTIMEES

Kaja Kallase asemel europarlamenti suunduv reformierakondlane Igor Gräzin andis ERRi uuele saatele Esimene stuudio pika intervjuu. Liberaalne euroskeptik Gräzin on ka varasemalt korduvalt ekstravagantsete avaldustega üles astunud aga kolmapäevane esinemine ERRi uues saates pani poliitika asjatundjaid spekuleerima, kas intervjueeritav oli stuudios ikka kaine?

Reformierakonna enfant terrible Gräzin tuli stuudiosse piibliga ja mängis solvunut, kui saatejuht Johannes Tralla ei andnud talle võimalust seda pikemalt tsiteerida. Igas vastuses suutis ta midagi kulmukergitavat teatada. Näiteks rääkis ta plaanist joonistada ümber riigipiirid ning ühendada Lõuna-Eesti ja Põhja-Läti Liivimaaks. Tema asi on teatada Euroopale, et kõik need riigipiirid ongi jama. Kõhklemata teatas ta stuudios, et “Euroopa Liit objektiivselt laguneb”.

Euroopa asjades kogenematu Kalev Lillo valimist oma assistendiks kaitses ta väitega, et Kalev Lillol pole europarlamendiga mingit pistmist. Gräzini väitel “2/3, parandan 3/4 tööd toimub Eestis, hakkab Paidest ja läheb Valmierani välja”. Euroskepsisest rääkis Gräzin kui hingeseisundist. mitte maailmavaatest. Saatejuhi Tralla küsimuse peale, et kas ta ei karda europarlamendis klouniks jääda, teatas ta vastuseks “So what” (mis siis) ja lisas, et “kui ma tolaks teen kellegi, siis iseenda”.

Saab siis näha, kui orav Gräzin järgneva poole aastaga europarlamendis vana Liivimaa taastab.

Vaata ja hinda, mis meelteseisundis värske eurosaadik intervjuu andis ERRi saates Esimene stuudio.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata.