Isamaa kutsub Tallinnat üles rahvusvahelisele koostööle Ukraina toetamiseks

Urmas Rensalu visiidil Kiievis 2022. aasta veebruaris. Foto Madis Veltman, Postimees

Tallinna Linnavolikogu Isamaa fraktsioon andis menetlusse eelnõu, millega kohustatakse Linnavalitsust tegema ühispöördumist koos teiste maailma linnadega Ukraina õhuruumis lennukeelutsooni kehtestamiseks. Lisaks näeb eelnõu ette Ukraina väljaku rajamist Tallinnas ja Ukrainale täiendava rahalise abi eraldamist.

Isamaa fraktsiooni esimees Urmas Reinsalu selgitas, et Tallinn kuulub mitmesse rahvusvahelisse organisatsiooni, mille eesmärk on toetada demokraatiat, kaitsta kultuuripärandid või edendada kohalikku elu. „Täna on rünnaku all Ukraina elanikud, Ukraina linnad. Lennukeelutsooni kehtestamise nõude toetamise palve on esitanud Euroopa linnadele Tallinna sõpruslinna Odessa linnapea. Selle koletusliku ja hävitusliku sõja peatamiseks on vaja Ukraina palvel kehtestada lennukeelutsoon Ukraina õhuruumis,“ rääkis Reinsalu, kelle sõnul tuleb lennukeelutsooni kehtestamist nõuda kõigist võimalikest institutsioonidest.

Isamaa fraktsiooni liikme Riina Solmani sõnul on tänases keerulises olukorras oluline näidata üles ka solidaarsust Ukrainaga.  „Riia on teatanud, et nimetab ühe linna tänavalõigu Ukraina iseseisvuse tänavaks. Ka Leedu pealinn Vilnius astus samalaadse sammu. Selleks, et näidata üles toetust Ukrainale tuleb leida sobiv ja väärikas koht Ukraina väljakule Tallinnas,“ rääkis Solman.

Lisaks näeb eelnõu ette täiendava rahalise abi eraldamist Ukrainale. „Ühelt poolt on positiivne, et Tallinn on juba Ukrainat toetanud, kuid Ukraina vajab täna ennekõike kaitseotstarbelist varustust. Tallinna linnal on olemas rahalised vahendid, et selle soetamisele kaasa aidata,“ ütles Reinsalu.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga