Kevadtormil algasid viimased ettevalmistused lahinglaskmisteks

Keskpolügoonil toimuvad 8. maini 1. jalaväebrigaadi juhtimisel üksuste lahinglaskmised. Foto: n-srs Jaan Vanaaseme

Õppusel Kevadtorm osalevaid üksuseid ootavad ees lahinglaskmised, mis nõuavad sõduritelt nii täpsust sihtmärkide tabamisel kui ka erinevate manöövrite ohutut sooritamist pataljoni koosseisus.

„Ma pean ütlema, et meie sõdurid on kindlasti valmis ja samamoodi on valmis meie jaotaseme ülemad, nende osas ma olen täiesti kindel, et nemad pigem drillivad, harjutavad ja kordavad siin laskmistel eelnevalt õpitud oskusi. Küll aga peavad ilmutama meie rühma, kompanii ülemad pataljoniülemad kaalutletud agressiivsust, väga head koordineerimisoskust ning võitlusvaimu, et olukorrad lahendada siin endale soodsalt,“ ütles lahinglaskmiste peakorraldaja major Lauri Teppo.

Kevadtorm on Eesti kaitseväe iga-aastane kevadine lahingõppus. Esimene Kevadtormi õppus peeti 2003. aastal Lääne-Virumaal. Eelmisel aastal toimus õppus Kevadtorm 29. aprillist 17. maini Lääne-Virumaal, Ida-Virumaal, Harju- ning Jõgevamaal.

Möödunud nädalal said õppusel Kevadtormil osalejad näidata enda riigikaitsealaseid oskusi kaitseväe keskpolügoonil peetud õppelahingutes, kus kasutati masinaid, erialavarustust ja imitatsioonivahendeid.

Kevadtorm on sel aastal jaotatud kahte peamisse etappi. 25.-30. aprillini toimus väliõppus, mille käigus mängiti läbi etteantud taktikaline olukord ning 1.-8. maini toimuvad keskpolügoonil 1. jalaväebrigaadi juhtimisel üksuste lahinglaskmised, kus treenitakse peamiselt jalaväe- ja lahingutoetusüksuste koostööd reaalses lahinguolukorras.

Kevadtormil osalevad liitlased ning 1. ja 2. jalaväebrigaadi allüksused, kelle tegevust toetavad küberväejuhatus, õhuvägi ja sõjaväepolitsei.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga