Alkoholiaktsiisi langetamise eelnõu läbis esimese lugemise

Piirikaubandus Alko100 poes Iklas. Foto: Scanpix

Esmaspäeval läbis Riigikogus esimese lugemise alkoholiaktsiisi langetamise eelnõu. Rahanduskomisjoni esimehe Aivar Koka (Isamaa) sõnul on vaja eelnõu menetlust jätkata kiiresti, et aktsiise oleks võimalik langetada juba 1. juulist.

Aivar Koka sõnul on piirikaubandus tekkinud mitmete varasemate valitsuste otsuste tõttu. „Olukord, kus aktsiisitulud lähevad Lätti, kuid tervisekulud jäävad Eesti kanda ei ole jätkusuutlik. Piirikaubandust on võimalik tagasi pöörata. Selleks, et aktsiisitulud jääksid Eestisse ja me saaksime neid vahendeid kasutada rahva tervise edendamiseks tuleb langetada aktsiise,“ ütles Kokk.

„Õlle, siidri ja kange alkoholi aktsiisimäärade langetamine 25% võrra annab ettevõtjatele võimaluse vähendada alkoholi hindasid ning see vähendab oluliselt Läti suunalist piirikaubandust,“ lisas Kokk.

Isamaa erakonna, Keskerakonna ja EKRE algatatud alkoholi-, tubaka-, kütuse ja elektriaktsiisi seaduse muudatustega vähenevad õlle, siidri ja kange alkoholi aktsiismäärad alates käesoleva aasta 1. juulist 25%. Eelnõu peab enne jõustumist läbima ka teise ja kolmanda lugemise.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga