Isamaa volikogu kinnitas Euroopa Parlamendi kandidaatide valimisnimekirja

Isamaa kandidaadid Europarlamendi valimistel

Täna, 30. märtsil Tallinna Ülikoolis toimunud Isamaa erakonna volikogu kinnitas valimisnimekirja eelolevaks Euroopa Parlamendi valimiseks. Isamaa nimekirja juhib endine kaitseväe juhataja, kindral Riho Terras.

Isamaa esimehe Helir-Valdor Seederi sõnul peegeldab valimisnimekiri erakonna tugevust ja prioriteete tulevatel valimistel. „Meie nimekiri on eriti tugev välis-ja julgeolekupoliitilise kompetentsi poolest. Seda valdkonda esindavad endine kaitseväe juhataja Riho Terras, kaitseminister Jüri Luik, alates 2004.a Europarlamendi liikmena töötanud Tunne Kelam ning justiitsminister ja endine kaitseminister Urmas Reinsalu.“

Isamaa esinumbri Riho Terrase sõnul vajab Euroopa Liit oma liikmete vahel tõhusamat kaitsekoostööd. „Euroopa naabrus, olgu siis idast või lõunast, aga ka laiem julgeolekupilt, seavad meie ette hulgaliselt ohte ja väljakutseid. Viimaste aastate jooksul on Euroopa Liit üha enam panustanud kaitsesse, kuid kindlasti lubavad võimed ja võimalused veelgi enamat. Euroopa Liit ja NATO täiendavad teineteist, kaitstes üheskoos meie väärtusruumi,“ ütles Terras.

Helir-Valdor Seeder rõhutas, et Isamaa kaitseb Euroopas Eesti rahvuslikke huve. „Meie kõigi huvides on, et Euroopa Liit arvestaks riikide eripäradega ning jääks rahvusriikide liiduks. Seda mõistavad kõige paremini akadeemikud ja Eesti haridus- ning kultuurieluga igapäevaselt tegelevad inimesed. Just seetõttu kandideerivad Isamaa nimekirjas Mihhail Lotman, Tõnis Lukas ja Viktoria Ladõnskaja-Kubits,“ ütles Helir-Valdor Seeder.

Seeder lisas, et nimekirjas on ka noori uusi tulijaid. „Meie ridades kandideerib Eesti esimene ÜRO noordelegaat Kätlin Kuldmaa, kes on oma töös keskendunud ennekõike keskkonna- ja noortepoliitikale.“

ISAMAA kandidaadid Euroopa Parlamendi valimistel 2019:

1. Riho Terras (endine Kaitseväe juhataja, kindral)

2. Jüri Luik (kaitseminister)

3. Viktoria Ladõnskaja-Kubits (Riigikogu liige)

4. Tõnis Lukas (Tartu Kutsehariduskeskuse direktor)

5. Mihhail Lotman (semiootik, Tallinna Ülikooli professor ja Tartu Ülikooli vanemteadur)

6. Kätlin Kuldmaa (Isamaa Noortekogu liige, endine Eesti ÜRO noordelegaat)

7. Tarmo Kruusimäe (Riigikogu liige)

8. Urmas Reinsalu (justiitsminister)

9. Tunne Kelam (Euroopa Parlamendi liige)


Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga