Valitsus kehtestab Harjumaal Ida-Virumaaga sarnanevad piirangud

Sarnaselt Ida-Virumaaga läheb kultuurielu 28. detsembrist kolmenädalasele pausile ka Tallinnas ja Harjumaal. Foto: Aare Lepaste

Valitsus kehtestab ulatuslikud COVID-19 piirangud Harjumaale ja pikendab juba kehtivaid koroonaviiruse leviku tõkestamise abinõusid Ida-Virumaal. Lisaks hakkab 24. detsembrist üle riigi kehtima 50 protsendi ruumitäituvuse nõue jumalateenistustele.

Kompenseerimaks uutest piirangutest tekkivat majanduslikku kahju, leppisid valitsuse liikmed kokku ka toetustes kõige enam mõjutatud majandussektoritele. Toetuse kogumaht ulatub 23 miljoni euroni. Nii piirangute kui toetusmeetmete osas võtab valitsus vastu eraldi korraldused.

Tuginedes teadusnõukoja ja Terviseameti seisukohtadele, otsustas valitsus kehtestada Harjumaal ja Tallinnas senisest ulatuslikumad piirangud, et katkestada nakkusahelaid. Selleks, et viiruse levikut peatada, on vaja eestimaalastel veeta jõulud kitsas pereringis. Selle kaudu saame väljendada solidaarsust kogu ühiskonnaga ja anda oma panus koroonaviiruse leviku kasvu peatamiseks.“

28. detsembrist -17. jaanuarini kehtivad piirangud Harjumaal ja Ida-Virumaal

Seoses täiendavate piirangutega lähevad 28. detsembril kolmeks nädalaks kinni ka kõik kultuuriasutused Tallinnas ja Harjumaal. Kultuuriminister Tõnis Lukas (Isamaa) ütles ERR-ile, et kultuurielu läheb sarnaselt Ida-Virumaaga kinni vaid Tallinnas ja Harjumaal.

“On kolmenädalane avaliku kultuuritegevuse, kontserttegevuse, teatrite ja kino paus,” selgitas Lukas, kelle sõnul on kultuuriasutustel viis päeva aega kolmenädalaseks sulgemiseks valmistuda.

“Aga ma loodan, et siis on võimalik juba viia nakkuskordaja nii alla, et alates tõnisepäevast, 17. jaanuarist saab kultuurielu jälle lahti teha,” lisas ta.

Meelelahutusteenuste osutamine on keelatud igal pool, nii kasiinodes, bowlingu– ja piljardisaalides, täiskasvanute klubides kui ka majutusasutuste ruumides. Majutusettevõtted tohivad jätkuvalt pakkuda majutusteenust.

Klientidele peavad olema suletud kõik toitlustusettevõtete müügi- ja teenindussaalid. Toidu kaasamüük ning sellega seotud kullerteenus jääb lubatuks.

Külastajatele peavad uksed sulgema kõik spordiobjektid, seal hulgas spordiklubi, saunad, spaad, basseinid, veekeskused ja ujulad. Piiranguid ei kohaldata professionaalsetele sportlastele, sealhulgas meistriliiga võistkondadele, koondislastele ja koondise kandidaatidele. Samuti ei kehti piirang erivajadustega inimestele.

Keelatud on avalikud koosolekud ja üritused, seal hulgas konverentsid, teatrietendused, kontserdid ja kinoseansid siseruumides. Külastajate jaoks peavad olema suletud ka muuseumid ja näitusasutused. Õues tohib avalikest üritustest ja koosolekutest osa võtta kuni 10 inimest.

Sisetingimustes on keelatud noorsootöö, huvitegevus ja -haridus, täienduskoolitus ja -õpe, samuti sportimine ja treenimine. Õues on kõik need tegevused lubatud kuni kümneliikmelisele rühmale ja treenerile.

Lasteaiad ja lastehoiud jäävad avatuks, kuid järgida tuleb terviseameti ja kohaliku omavalituse poolt antavaid suuniseid viiruse leviku tõkestamiseks.

24. detsembrist hakkab kehtima ruumitäituvuse piirang avalikele jumalateenistustele

Üle Eesti hakkab kehtima jumalateenistuste ja usuliste talituste puhul 50-protsendilise ruumitäituvuse piirang, et vältida koroonaviiruse leviku ohtu jõulupühade ajal. Siseruumis tuleb jätkuvalt kanda maske, tagada desinfitseerimisnõuete täitmine ja järgida muid viiruse leviku tõkestamise abinõusid.

Üle-eestilised hariduselu piirangud kestavad üldhariduskoolidele koolivaheaja lõpuni

Valitsus pikendas hariduselu piiranguid kuni 10. jaanuarini (kaasa arvatud) 2021. Piirangute pikenemine puudutab üldhariduskoole, kutseõppeasutusi, rakenduskõrgkoole ja ülikoole. Nendes koolides, kus vaheaeg lõpeb enne 10. jaanuari, võib 1.-4. klass alustada õppetööd koolimajas. Piiranguid, mis hakkavad kehtima pärast 10. jaanuari, arutab valitsus kabinetinõupidamisel järgmisel nädalal.

Valitsuse kommunikatsioonibüroo avaldab korralduse ja selle seletuskirja kodulehel kriis.ee

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga