Tunne Kelam pälvis USAs kõrge autasu – Truman-Reagani Vabaduse Medali

Euroopa parlamendi liige Euroopa Rahvapartei ja Isamaa esindaja Tunne Kelam. FOTO: Eesti Uudised

Balti vabadusvõitlejad Tunne Kelam, Sandra Kalniete ja Valdas Adamkus said USAs kõrge autasu – Truman-Reagani Vabaduse Medali

14. novembril toimus Washingtonis Vabaduse Triumfi Galaõhtusöök (Triumph of Liberty Gala Dinner) mälestamaks kõiki türannia ohvreid ja austamaks vabaduse kangelasi, kes on ennast ohverdanud vabaduse eest. Galaõhtusöögil austati kolme Balti riikide vabaduse eest seisnut Truman-Reagani Vabaduse Medaliga – selle said endine Leedu president Valdas Adamkus, Euroopa Parlamendi liige ja üks Eesti Rahvusliku Sõltumatuse Partei loojatest Tunne Kelam ja Lätist valitud Euroopa Parlamendi liige Sandra Kalniete.

Truman-Reagani medel antakse välja kord aastas neile indiviididele ja institutsioonidele, kes on näidanud üles elukestvat pühendumust vabaduse ja demokraatia ideaalidele ja seisnud vastu kõigile kommunismi türannia vormidele.

Aumedali laureaadiks saamisel ütles Tunne Kelam ütles, et Truman-Reagani medal kuulub neile 105le vaprale Eesti kodanikule, kes 30 aastat tagasi julgesid vastu astuda võimsale Kommunistliku Partei monopolile ja panid aluse esimesele demokraatlikule parteile Nõukogude Liidus – Eesti Rahvusliku Sõltumatuse Parteile. “Ma olen uhke, et ma olin üks neist,” ütles Kelam.

Kommunismiohvrite Memoriaali Fond (The Victims of Communism Memorial Foundation-VOC) on Washingtonis asuv, haridusele ja inimõiguste propageerimisele pühendunud mittetulundusorganisatsioon, mis on pühendunud rohkem kui 100 miljoni kommunismiohvri mälestuse alalhoidmisele ja nende toetamisele, kes jätkuvalt elavad totalitaarsete režiimide võimu all. VOC kutsuti ellu Ameerika Ühendriikide Kongressi poolt 17. detsembril 1993 vastu võetud eelnõuga, mille allkirjastas President Bill Clinton.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga