Otepääl tähistatakse linna sünnipäeva

19. juunil peetakse Otepää linna 85. aastapäeva, linnaõigused sai Otepää 1.aprillil 1936. aastal. „Koroonapuhangu tõttu ei saanud me sünnipäevapidustusi pidada õigel päeval,“ selgitas Otepää vallavanem Jaanus Barkala (Isamaa). „Homme, 19. juunil anname sünnikirjad üle uutele vallakodanikele, tunnustame parimaid ning naudime peomeeleolu.“

Keskpäeval toimub Otepää Lipuväljakul pidulik sünnikirjade üleandmine uutele vallakodanikele, kes on sündinud ajavahemikus 1. oktoober 2020 kuni 31. märts 2021. Kell 14 on Otepää keskväljakul Pühajärve Puhkpilliorkestri ja sõprade kontsert. Kell 16 Otepää Kultuurimajas Otepää Teatri esietendus “Unustamatu ööbiku villa”. Etenduse autor on Aliis Jõe, dramatiseerinud Mall Värva, lavastaja Merilin Kirbits, osades Kärt Kooser, Ene Prants, Martin Karjalaine, Mihkel Kahro, Kaidi Pajumaa, Anu Lomp, Veelika Alandi ja Katrin Marjapuu.

Kell 20 algab Otepää Kultuurimaja pargis pargipidu, kus toimub ka maakondlike ja valla autasude kätteandmine. Esinevad Esteetika -ja Tantsukooli tantsijad. Kell 21 algab tantsuõhtu ansambliga Justament. Kõik üritused on tasuta, kõik on oodatud.

Otepää linna ajaloost

Rahvasuus liikuvate mälestuste järgi kattis 19. sajandi algul praeguse Otepää linna all olevat kõrgustikku pähklimets (saksa keeles “Nusstage”). Kui 1862. aastal sai tegevusloa alevik, sai aleviku nimeks Nuustaku, mis vahetati ajaloolise Otepää nime vastu välja alles 60 aastat hiljem, aastal 1922. Linnaõiguste andmise ajal toimusid suurejoonelised pidustused. Ametiasutused ja koolid ei töötanud, turuplatsil toimus koosolek, kohal olid “filmimeister” ja ajalehemehed.

1939. aastaks tõusis Otepää linna elanike arv 2300-ni. Linnas oli 370 maja ja 42 tänavat. Linna maa-ala kogupindala oli 413 hektarit.

Teise Maailmasõja ajal sai Otepää rängalt kannatada – 1944. aastal hävis tulekahjus üle poole hoonestusest. Algasid ülesehituse aastad, mil linn hakkas järk-järgult omandama juba tänapäevasemat ilmet. 1950. aastal sai Otepää, mis varem oli kuulunud Tartumaa koosseisu, iseseisvaks rajoonikeskuseks. 1959. aastal likvideeriti väiksed rajoonis ja Otepää liideti Elva rajooniga. 1962. aastal arvati Otepää Valga rajooni koosseisu.

Omavalitsusliku staatuse sai Otepää linn 21. veebruaril 1991. 22. oktoobril 1999 ühinesid Otepää linn ja Pühajärve vald. Sellest ajast alates on Otepää linn Otepää valla koosseisu kuuluv vallasisene linn.

2020. aasta 1. jaanuari seisuga elab Otepää linnas 2116 elanikku, linnas on 80 tänavat, linna pindala on 4,46 ruutkilomeetrit.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga