Noored Kotkad tähistavad täna organisatsiooni 90. aastapäeva

Peaaegu 4000 noort ühendav Noorte Kotkaste organisatsioon pakub sirguvatele noormeestele võimaluse teha oma esimesed sammud riigikaitse teel. Foto: Aare Lepaste

Täna, 27. mail tähistavad noorkotkad, noortejuhid ja toetajad üle Eesti Noorte Kotkaste 90. aastapäeva. Peaaegu 4000 noort ühendav organisatsioon pakub sirguvatele noormeestele võimaluse teha oma esimesed sammud riigikaitse teel.

Riigis kehtivate piirangute tõttu toimub mai lõppu planeeritud pidulik juubeli tähistamine oktoobri keskpaigas, kus tänatakse silmapaistvaid liikmeid, toetajaid ja Noorte Kotkaste organisatsiooni sõpru.

Aastapäeva tähistamine toimub maakondades, kus noorkotkaste ja noortejuhtidega korraldatakse põnevad ettevõtmised ja pidupäev saadetakse vääriliselt mööda. Põlvas näiteks istutavad Noored Kotkad organisatsiooni aastapäeva tähistamiseks pihlaka. Puu istutamine ja õnnistamine toimub algusega kell 15 Põlva keskväljakul. Malevad üle Eesti heiskavad aastapäeva auks lipud, korraldavad aastapäevale pühendatud matku ning tähistavad perekondlikult oma kodudes.

Eriolukorrast tingitud piirangud tähendasid loomulikult ka noorkotkastele automaatselt kõikide sellel perioodil toimuvate ürituste, ka suure juubeli tähistamise, ärajätmist. „Kõik liikmed on kindlasti ootusärevad, millal taaskord laagrisse saab ning mul on hea meel tõdeda, et see aeg ei ole enam kaugel. Vastavalt valitsuse kehtestatud nõuetele on maakondlike suvelaagrite korraldamine siiski võimalik,“ sõnas Noorte Kotkaste peavanem Silver Tamm.

Noorkotkad pakuvad noorele aktiivset ja seiklusrikast tegevust, võimalusi enese proovilepanekuks, laagreid, matku ja võistlusi, reisimist nii Eestis kui välismaal, uusi sõpru ja tuttavaid, mängulist õppimist jne.

Peavanem on väga uhke kõikide noorte ja noortejuhtide üle, sest sellel keerulisel ajal leidsid nad võimalusi, kuidas organisatsiooni tegevusi elus hoida. Käidi matkamas, õpiti järguteemasid ja korraldati veebikoonduseid. „On hea tunne kõrvalt näha, et organisatsioon on, et jääda ja vaatamata kõigele me saame hakkama,“ lisas Tamm.

Noorte Kotkaste organisatsioon loodi 27. mail 1930. aastal ning on täna Eesti suurim noormehi ühendav riigikaitse suunitlusega noorteorganisatsioon. Noorkotkaste põhilised tegevusvormid on laagrid ja matkad. Peamiselt pööratakse rõhku matkatarkustele ja riigikaitsele, oluliselt kohal on ka ohutuse teemad, sportlikud tegevused, samuti on tegevustesse sisse põimitud kodanikuoskusi ning ajalooteadmisi. Organisatsioon hoolitseb ka selle eest, et noorte meeste juhtimis- ning organiseerimisoskused saaksid täiendust. Kõik noorkotkad sooritavad järgu- ja erikatseid, lisaks koolitatakse malevas salga- ja rühmapealikke.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga