Tartu 2024 ja Otepää vald kutsuvad kõiki kaasa elama Tartu 2024 Otepää Talveöölaulupeole

Otepää talveöölaulupidu 2020. aastal. Foto: Adam Illingworth

Täna, 22. jaanuaril toimub Otepää Keskväljakul Tartu 2024 Otepää Talveöölaulupidu, ühislaulmist kannab üle ETV algusega kell 21.35.

45 koori ja palavalt armastatud Eesti artistid laulavad tervele Eestile Euroopa kultuuripealinn Tartu 2024 südames Otepääl. Esitlusele tulevad legendaarse lauluvõistluse “Horoskoop” parimad palad. Solistidena esinevad Reet Linna, Birgit Sarrap, Uku Suviste, Gerli Padar, Marten Kuningas, Nele-Liis Vaiksoo, Marek Sadam ja Margit Tali.

Tartu 2024 Lõuna-Eesti koordinaatori Annela Laaneotsa sõnul on Euroopa kultuuripealinn Tartu 2024 alguseni on jäänud täpselt kaks aastat. „Tähistame seda terve Eestiga. Otepää Talveöölaulupidu on selleks märgiline sündmus, sest Tartu 2024 kannab Euroopa kultuuripealinna tiitlit koos terve Lõuna-Eestiga,” ütles Laaneots

Otepää vallavanem Jaanus Barkala sõnas, et Otepää korraldab taaskord üht armastatuimat talvesündmust – talveöölaulupidu, mis toimub juba seitsmendat aastat. „Talveöölaulupidu on väga hästi vastu võetud ja sellest on kujunenud aastate jooksul üks Otepää talviseid tähtsündmusi, kuhu kogunevad lauljad kogu Eestist. Kutsun kõiki Tartu 2024 Otepää Talveöölaulupeost osa saama! Tere tulemast Otepääle!“ ootab vallavanem rohket osavõttu.

Tartu 2024 Otepää Talveöölaulupeo kunstiline juht ja dirigent, Otepää kultuurimaja kultuurikorraldaja Merle Soonberg märkis, et kuna 2021. aastal olid paljudel Horoskoobi lauljatel juubelid, siis sellest lähtudes on ka sellel aastal teemaks just need kaunid laulud. „Usun, et äratundmisrõõmu on paljudel, kellele on need laulud nende noorusajast ja nooremate jaoks on tegemist ägedate, natuke teistmoodi kõlavate lauludega,“ rääkis Soonberg ning lisas, et sellel aastal on laulupeo viisid kergelt nostalgiahõngulised. Esitamisele tuleb 18 Eesti muusika kullafondi kuuluvat armastatut Horoskoobi laulu. Otepääle oodata 45 koori ja ligi 600 lauljat üle kogu Eesti.”

Sündmus on tasuta. Ülekannet ETVs on oodatud vaatama kõik. Otepää Talveöölaulupidu on traditsiooniline sündmus, mis toimub seitsmendat korda.

Tartu 2024 Otepää Talveöölaulupeo korraldab Otepää Kultuurikeskused. Sündmust aitavad ellu viia Euroopa kultuuripealinn Tartu 2024, Otepää vald, Eesti Kultuurkapital, SA Valgamaa Arenguagentuur ja ERR.

Euroopa kultuuripealinna tiitli kandmine on Tartu ja teiste Lõuna-Eesti omavalitsuste suurim valdkondadevaheline koostööprojekt ning Eesti 2024. aasta tippsündmus. Tegu on Euroopa suurima kultuurisündmusega.

Sündmus on korraldatud kõiki Eesti Vabariigi koroona eeskirju järgides. Kõik artistid ja kooride liikmed on vaktsineeritud. Palume haigusnähtude korral jääda koju.

Euroopa 2024. aasta kultuuripealinna programmi viib ellu Tartu linn koos 19 Lõuna-Eesti omavalitsusega: Antsla vald, Elva vald, Kambja vald, Kanepi vald, Kastre vald, Luunja vald, Nõo vald, Otepää vald, Peipsiääre vald, Põlva vald, Rõuge vald, Räpina vald, Setomaa vald, Tartu vald, Tõrva vald, Valga vald, Viljandi linn, Võru linn ja Võru vald.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga