Põlvamaa noorkotkad istutasid maakonnakeskuse keskväljakule pihlaka

Kaitseliidu Põlva maleva noorkotkaste eestvõttel sirgub organisatsiooni 90. aastapäeva puhul Põlva keskväljaku jõepoolses pargis pihlakas. Foto: Marie Nigola

Kaitseliidu noorteorganisatsioon Noored Kotkad tähistab täna 90. sünnipäeva. Ajaloo keerdkäikudest johtuvalt on Noorte Kotkaste Põlva malev siiski ainult 27-aastane. 19. mail 1993. aastal moodustati ametlikult Leevi rühm ja ühtlasi ka Noorte Kotkaste Põlva malev.

Praegu ühendab organisatsioon vabariigis umbes 4000 noorkotkast. Noorte Kotkaste Põlva malevas tegutseb 246 isamaaliselt meelestatud noorkotkast 15 rühmas, 15 vabatahtlikku rühmapealikku ja kaheksa rühmapealiku abi. Need on noored, kellest sõltub meie tulevik, need on noored, kes panustavad oma riigi kaitsmisse.

Põlva vallas tegutseb kaheksa noorkotkaste rühma: Intsikurmu (rühmapealik Janek Maidla), Põlva (rühmapealik Lauri Lutsar), Ridali (rühmapealik Margo Saarna ja abi Meelis Oru), Laheda (rühmapealik Ainika Mägi, abid Jane Lentsius, Lauris Pikk, Arti Arula), Vastse-Kuuste (rühmapealik Janno Simso, abid Malle Mägi ja Johan Birjuk), Ahja (rühmapealik Piret Palm), Mooste (rühmapealik Tarmo Vist) ja noorim, Johannese rühm, mille pealik on Kristi Uibo. Üks rühm on jäänud ka veel „piiri taha”, Värska rühm (rühmapealik Hannes Helk).

„Keskväljaku jõeäärne park sai täiendust. Kaitseliidu Põlva maleva noorkotkad istutasid noorteorganisatsiooni 90. aastapäeva tähiseks parki noore pihlapuu. Jõudsat kasvu ja hoogsat lendu!“ vahendab Põlva Vallavalitsus õnnesoovi Noorte Kotkaste organisatsiooni väärikal aastapäeval.

„Märgid annavad teadjatele mõndagi mõista, et tublisid tegusid teha. Arvata on, et pole just ülearu palju neid, kes seda kena pihlapuud nähes teavad, miks ta sääl on ja kelle istutatud. Teadjaile aga meenutab see ometi neid aateid, mille nimel 90 aastat tagasi Noorte Kotkaste organisatsioon loodi ja mille nimel see tänagi tegutseb. Meenutab – ja ka innustab neid edasi kandes kauneid vilju kandma, justnagu puu omi marju. Palju õnne kõigile Noorte Kotkaste pere liikmeile,“ õnnitleb noorkotkaid nende tänasel tähtpäeval pihlapuu õnnistanud EELK Põlva Püha Neitsi Maarja koguduse õpetaja ja Kaitseliidu Põlva maleva kaplan leitnant Toomas Nigola.

Videokokkuvõte pihlapuu istutamisest Põlva keskväljakul: https://www.facebook.com/watch/?v=978295425938683

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga