Riho Terras, Isamaa

Minult küsitakse tihti, kui palju raha on riigikaitsesse vaja. See on vale küsimus. Raha on tarvis nii palju, kui palju kulub meie kaitsevõimete ülesehitamises tasemele, et agressorile vastu panna. Otsuste tegemisel tulebki lähtuda sellest, mitte mingist abstraktsest maagilisest arvust, kirjutab Euroopa Parlamendi liige Riho Terras (Isamaa) ERRi arvamusveebis. Tema sõnul on riigikaitselaen möödapääsmatu ja jutt valitsussektori väikese laenukoormuse säilitamisest jäägu minevikku.

“Ohust lähtuvalt on Eesti kui rinderiigi julgeolekuolukord varasemast ajast täiesti erinev ja koos sellega on fundamentaalselt muutunud alusbaas kümneaastase riigikaitse arengukava jaoks. Eestil on uued võimevajadused ja rahasummad nende vajaduste rahuldamiseks on hoopis uutes suuruskategooriates,” kirjutab endine Kaitseväe juhataja.

Terrase hinnangul on Kaitseväe ülesanne praegu analüüsida, kui palju raha kulub ohuga toime tulemiseks ja minna saadud tulemusega valitsuse juurde vajalikku summat küsima. “Siiani on poliitikud kaitsekulusid planeerides lähtunud sellest, et raha ei ole piisavalt. Selline lähtekoht tuleb poliitikutel täiesti ära unustada. Lühidalt öeldes tuleb Eesti riigikaitse tugevdamiseks anda nii palju raha, kui palju kaitseväe juhataja Martin Herem küsib,” lisab ta ning rõhutab, et senisest 2% SKT-st riigikaitsele ei piisa, vaid prioriteediks peab olema Eesti riigi iseseisvus.

Loe täispikka lugu ERRi arvamusveebist

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga