Isamaa valimisprogramm kinnistab põhimõtted, mille eest erakond on alati seisnud

Isamaa volikogu kinnitas erakonna programmi ja kandidaadid 2019. aasta Riigikogu valimisteks.

Laupäeval Tallinna Botaanikaaias kogunenud Isamaa volikogu kinnitas 2019. riigikogu valimiste programmi.

Isamaa volikogu esimehe Sven Sesteri sõnul toestab ja kinnistab programm neid põhimõtteid, mille eest Isamaa on alates Eesti taasiseseisvumisest seisnud.

„Isamaa programmi keskmeks on eesti keele ja kultuuri hoidmine, eesti perede heaolu, inimeste valikuvabadus, rahvuslik julgeolek ja majanduskeskkonna stabiilsus. Eesti edu ja kestmise aluseks on ühtnekeeleruum ja see, et eestlaste arv kasvaks. Seetõttu on programmis olulisel kohal perepoliitika ning sihiks on seatud täielik üleminek ühtsele eestikeelsele haridussüsteemile,“ ütles Sven Sester.

„Isamaa jaoks on oluline, et mitte riik vaid inimesed peavad saama kujundada oma elu. Iseotsustamise õigus on viinud Eestit edasi ja selle vabaduse eest tuleb jätkuvalt seista. Seetõttu soovib Isamaa muuta vabatahtlikuks II pensionisamba ning seisab vastu igasugustele katsetele piirata inimeste õigust ise otsuseid langetada,“ lisas volikogu esimees.

Isamaa valimisprogrammi viis põhisõnumit:

1. Üleminek ühtsele eestikeelsele haridussüsteemile alates lasteaiast, mis tagab meie ühiskonna parema sidususe ja paremad võimalused venekeelsetelenoortele edasises elus.

2. Kogumispensioni reform. Isamaa eestvedamisel muudetakse II pensionisammas vabatahtlikuks, et anda inimestele rohkem valikuvabadust ja võimalusi oma vanaduspõlve kujundamiseks.

3. Perede toimetuleku tagamiseks tõstab Isamaa täiendava maksuvaba tulu lastelt 600 euroni 3 lapsega pere kohta ning rakendab maksuvaba tulu juba esimesest lapsest.

4. Maksurahu kehtestamine, et tagada stabiilne majanduskeskkond. Isamaa välistab igasugused maksutõusud ja uued maksud.

5. Suurendab kaitsekulutusi 2,5%ni SKP-st, et tugevdada Eesti julgeolekut ja kaitsevõimet.

„Isamaa hinnangul ei vaja Eesti revolutsiooni, vaid stabiilset arengut, mille aluseks on inimese valikuvabadus, sõltumatu õigussüsteem, usaldusväärne riik ja rahvusvaheline koostöö. Isamaa on kindel ja turvaline valik rahvuslikult mõtlevatele inimestele, kes usuvad vaba turumajandust ja soovivad paremat tulevikku oma peredele ja lastele,“ ütles Isamaa volikogu esimees Sven Sester.

Kommentaarid artiklile “Isamaa valimisprogramm kinnistab põhimõtted, mille eest erakond on alati seisnud

  • 17. dets. 2018 kell 14:15
    Permalink

    Jah, isamaa oluline põhimõte on alati olnud Eesti ja eestlaste huvide eest seismine. Seetõttu on meile oluline, et eestlastel oleks hea Eestis elada ja nad ei lahkuks Eestist (või tahaksid tagasi tulla). Eestlasete heaolu ei saa asendada rändepaktiga. Isamaale on samavõrd oluline iga inimese rahaline sissetulek ja kõikide kodanike (mitte oligarhia) õigus osaleda otsustusprotsessides ja panustada neisse vastavalt initsiatiivikusele ja puutumisele. Seega tõepoolest on ülioluline muuta II pensionisammas vabatahtlikuks, kuna eestlaste otsustusõigust ei ole normaalne ära delegeerida ametnikele. See on märgilise tähendusega. Maksurahu on oluline, sest ainult stabiilses keskkonnas saavad inimesed planeerida oma asju ja plaane ka ellu viia. Kaitsekulutuste osas tuleb seda 2,5% vaadata pigem laiemas pildis. Näiteks investeeriks selle 0,5 lisaprotsenti kodude energiajulgeoleku tagamiseks, toetades päikesepatareide soetamist?

    Vasta

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga