Lea Nilson valiti tagasi Isamaa naiskogu IREN juhiks

Nädalavahetusel toimunud Isamaa naiskogu IREN üldkogul valiti naiskogule uued juhtorganid, IRENi esinaisena valis juhatus jätkama Lea Nilsoni. Aseesinaisteks kinnitati Pille Lill, Merike Värik ja Anne Eenpalu.

Juhatuse liikmeteks valiti Lea Nilson, Anne Eenpalu, Pille Lill, Lea Arge, Merike Värik, Merike Käver, Triin Varek, Katrin Heele Anderson ja Margit Sooniste. Revisjonikomisjoni liikmeteks valiti Riina Lutsokert, Ingrid Mühling ja Jane Särg.

Isamaa naiskogu valis enda hulgast ka kogule auesinaise, selle tiitli pälvis mitmekordne minister ja endine pikaajaline naiskogu eestvedaja Riina Solman.

Naiskogu esinaise Lea Nilsoni sõnul soovib Isamaa naiskogu hoogustada IRENi liikmete suuremat aktiivsust poliitikas, et leida toetust oma vaadetele Eesti avalikkuse hulgas. „Väärtustame peresid ja lapsi ning osaleme aktiivselt seadusloomes, mis puudutavad peredele keskkonna ja tingimuste loomist laste kasvatamiseks. Me hoiame alal ning arendame aatelisust, mis võimaldaks õiguse, õigluse, isamaalisuse, eetilisuse ja hea tahte kasvu ühiskonnas. Meile on oluline naiste positsiooni paranemine nii erakonnas kui ka ühiskonnas tervikuna,“ sõnas Nilson.

„Isamaa naised võtavad aktiivselt osa ka programmide ja seisukohtade väljatöötamisest ning kandideerivad kohalike omavalitsuste volikogude, Riigikogu ja Europarlamendi valimistel,” lisas ta.

IREN on Euroopa Parlamendi Euroopa Rahvapartei fraktsiooni ja Naisteühenduse (EPPW) liige, kes koondab erakonna ligi 400 naisliiget. IREN on poliitiline ühendus, mille ideaaliks on isikuvabadusel põhinev, kristlik-demokraatlikke traditsioone austav ja hooliv ühiskond. IREN on loodud 13. jaanuaril 2007. aastal, kui ühinesid seni omaette tegutsenud Isamaaliidu Naiste Ühendus ja Res Publica Naiskogu.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga