Isamaa Kristlik Ühendus Eesti kooliperele: Head inglid olgu teie kõikidega!

Isamaa Kristlik Ühendus soovib õnnistatud õppeaasta algust kogu Eesti kooliperele, õpetajatele ja õpilastele, isadele ja emadele ning poistele ja tüdrukutele, kes alustavad tänasel Tarkusepäeval põnevat teekonda teadmiste maastikul. Head inglid olgu teie kõikidega.

Samas tuleb meeles hoida, et 1. september on lisaks tarkusepäevale kogu loodu päev. Loodu päevaga algab loodushoiule pühendatud kuu, mis lõpetatakse Assisi Franciscuse surmapäeval 04. oktoobril. 

Looja on inimese asetanud maailma loodut hoidma ja hoolivalt edasi arendama, nii et ei lõpeks külv ega lõikus ja Jumal võiks meie peale vaadates naeratades näha, et see jätkuvalt “hea on” nagu pühakiri loomisjärgset aega kirjeldab. Samas peame tunnistama, et oleme ületootmise ja -tarbimisega kahjustanud üldist ja märksa olulisemat heaolu kui seda on majanduslik heaolu. Oleme viinud ökosüsteemid välja loomulikust tasakaalust ning põhjustanud tõsiseid muutusi nii maa peal kui atmosfääris. On aeg teha korrektiive. Eestil tuleb anda oma panus rohepöörde läbiviimisse Euroopas ning toetada üleilmseid kokkuleppeid säästva ning jätkusuutliku arengu nimel. Üks väike võimalus on selleks ka võetud laenude tark kasutamine ning roheliste võlakirjade emiteerimine koostöös erasektoriga.

Kristlikud ühendorganisatsioonid on moodustanud loodushoiu juhtkomitee.Juhtkomitees on esindatud Kirikute Maailmanõukogu, Luterlik Maailmaliit, Maailma Evangeelne Allianss, Üleilmne Katoliiklik Kliimaliikumine, anglikaani kiriku loodushoiuvõrgustik,Lauseanne’i loodu(s)hoiuvõrgustik, Reformeeritud Kirikute Maailmaliit, Euroopa Kristlik Loodushoiuvõrgustik ja Kristlik Abi. Oikumeenilise võrgustikuna on oldud inspireeritud paavst Franciscuse „Laudato Si“ üleskutsest „uuele dialoogile selle üle, kuidas me oma planeedi tulevikku kujundame” ja tõdemusest, et „Me vajame uut ja universaalset solidaarsust“, milles toetatakse kõige haavatavamaid ja antakse neile võimalus väärikaks eluks.

Kristlike usujuhtide üleskutse kogu maailma kristlaskonnale ja hea tahtega inimestele: “Igal aastal 1. septembrist kuni 4. oktoobrini ühinevad kristlased üle kogu maailma ning pühitsevad palves ja tegudes meie ühist kodu. Kristuse järgijatena on meil kõikjal maailmas ühine ülesanne kanda hoolt Jumala loodu eest. Näeme, et loodu heaolu on tihedalt seotud meie enda heaoluga. Tunneme rõõmu sellest võimalusest oma ühise kodu eest hoolt kanda ja ka õdedest-vendadest, kellega me koos seda teeme. Tänavuse loodu(s)hoiukuu teema on „Maa juubeliaasta“. Kutsume teid üles mõtlema, kuidas on omavahel seotud Maa ning ökoloogiline, majanduslik, ühiskondlik ja poliitilineelukorraldus. Just tänavu on üleilmse COVID-19 pandeemia kaugeleulatuvad tagajärjed muutnud ilmseks, kui väga me vajame õiglasi ja jätkusuutlikke süsteeme. Me ihkame moraalset tuge, mida kätkeb endas juubeliaasta. “

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga