Valminud on rahvastikuregistri e-teenuste portaal

Rahvastikuminister Riina Solman

Augusti lõpus lisandusid e-rahvastikuregistrisse uued teenused. Sellega on lõppenud rahvastikuregister.ee portaali I etapi arendused ja kättesaadaval on mitmed uued teenused.

Värskelt lisandunud teenustega on võimalik ruumi omanikul näha, kes on tema ruumi registreeritud ja see elukoha registreering vajadusel lõpetada. Lisaks on võimalik edaspidi elektrooniliselt tellida perekonnasündmuste tõendeid, teha nime sobivuse ja sugulussuhete päringuid. Esmakordselt on võimalik pärida surmainfot, vaadata oma andmete kasutamist rahvastikuregistris ja piirata oma andmetele juurdepääsu.

„Selleks, et riik kodanikule kaugeks ei jääks, peame riiklike teenustega veebis olema. Koroonakriisi ajal nägime selgelt, millist poleemikat tekitas lihtne sissekirjutuse temaatika,“ ütles Riina Solman. Ta lisas, et nüüd on võimalik igal ruumi omanikul kontrollida, kes on tema omandisse end sisse kirjutanud ja vajadusel see registreering lõpetada. „Selline lahendus annab ruumi omanikule võimaluse oma vara paremini hallata ja sellega seotud andmeid jälgida ja korrastada,“ lisas Solman.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga