Trumpi toetus on viimase kuuga tõusnud

USA President Donald Trump

USA Demokraatliku partei presidendikandidaadi Joe Bideni edu küsitlustes vabariiklasest presidendi Donald Trumpi ees on kahanenud viimase kahe kuu väikseimaks ja on nüüd kuus protsendipunkti.

Küsitlusfirma Yahoo News-YouGov uuringu kohaselt, mis viidi läbi neljapäeval ja reedel, selgus, et Bidenit toetab 47 protsenti ja Trumpi 41 protsenti vastanutest, edastas väljaanne Daily Mail.

Küsitlusest selgub, et sama ettevõtte eelmises uuringuga võrreldes on 2,5 protsenti Bideni toetajaid liikunud Trumpi taha.

President Trump ilmutas nädalavahetusel enesekindlust, et võidab 3. novembri valimised. Trump kirjutas Twitteris küsitlusest, mis näitab et ta võidaks nii üleriigilised valimised kui ka osariikide esindajatest moodustatud valijameeste kogu hääletuse, mis valib ametlikult järgmise presidendi.

Trump lisas ka, et võidaks niinimetatud lahinguvälja-osariikides Floridas, Iowas, Michiganis, Minnesotas ja Pennsylvanias, mis oleksid olulised üleriigilises valimiskogus piisava enamuse saavutamiseks.

Samas ei ole Demokraatia Instituudi küsitlust, millele Trump viitas, ükski sõltumatu allikas kinnitanud. Sellegi poolest on Trump vahemaad Bideni ja enda vahel viimaste nädalatega jõudsalt kahandanud.

Enamus peavoolu uuringufirmade üleriigilisi küsitlusi annavad Bidenile siiski rahva hulgas enamuse, kuid samas ei välista need võimalust, et Trump võib saada valijameeste kogus võiduks vajalikud 270 häält.

Viimased küsitlused näitavad, et Trumpi populaarsus sai ainult väikese tõuke eelmisel nädalal peetud vabariiklaste valimiskonverentsist, mis ta presidendikandidaadiks kinnitas.

Kui vabariiklaste konvendi eel pidas Trumpi “tugevaks” 33 protsenti, siis pärast konverentsi 38 protsenti ameeriklastest. Kui kuu tagasi leidis 19 protsenti ameeriklastest, et Trump “hoolib inimestest nagu mina”, siis nüüd leidis sama 22 protsenti. Nende osakaal, kellele Trump meeldib väga või üsna palju, kasvas 24 protsendilt 28 protsendile. Pisut kasvas ka nende ameeriklaste osakaal, kes on rahul sellega, kuidas president on hakkama saanud koroonaviiruse epideemiaga – eelmine kuu oli see 38 protsenti, nüüd 40 protsenti.

Samas ei näita küsitlus, et valijad kalduks enam Trumpi toetama Wisconsini osariigis Kenoshas toimunud vägivalla valguses, kus politseinik lasi maha mustanahalise Jacob Blake’i. Nende hulk, keda panevad muretsema probleemid seadustest kinnipidamise tagamisega, oli 59 protsenti kuu tagasi ning ka augusti lõpus.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga