Mari-Ann ja Tunne Kelam andsid kontratenor Martin Karule üle noore muusiku preemia

Tunne ja Mari-Ann Kelam XVI Tallinna Kammermuusika Festivali pidulikul galal Jaani kirikus. Foto: Muusikute fond PLMF/Siiri Padar.

28. augustil toimunud XVI Tallinna Kammermuusika Festivali pidulikul galal Jaani kirikus andisid Mari-Ann ja Tunne Kelam kontratenor Martin Karule üle preemia Noor Laulja 2020. Mari-Ann ja Tunne Kelam on traditsioonilise preemia Marje ja Kuldar Singi mälestuseks välja pannud juba 15 aastat järjest.

“On heameel tõdeda, et eelmiste aastate noore muusiku preemia saajad on tänaseks kõik tipptasemel interpreedid pakkudes rõõmu kontserdikülastajatele meil ja mujal,” ütles Muusikute fondi PLMF juht Pille Lill. “Perekond Kelamite tunnustus on aidanud paljudel noortel oma unistusi täide viia.”

Kontratenor Martin Karu. Foto: Muusikute fond PLMF/Siiri Padar

Selle aasta preemiasaaja Martin Karu on õppinud Georg Otsa nimelises Tallinna Muusikakoolis Risto Joosti ja Eha Pärgi juhendamisel klassikalist laulu ning täiendanud end Paolo de Napoli meistrikursustel Itaalias. 2020. aasta septembris asub ta omandama bakalaureusekraadi maailma ühes mainekamas muusikakõrgkoolis Guildhall School of Music and Drama Londonis. 2016. aastal konkursil “Võluhääl” omistati talle tulevikulootuse eripreemia.

Muusikute fond PLMF loodi 2003. aastal missiooniga toetada klassikalise muusika talente ning on siiani ainus mittetulunduslik ühing, mis on abiks järjepidevalt mitmete Eesti annete käekäigule, pakkudes neile esinemisvõimalusi erinevate riikide kontserdilavadel, täiendõpet nii eesti kui maailma tipp-pedagoogide juhendamisel jpm.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga