Tornaado karastas Kevadtormil osalevaid jalaväekompaniisid

Kevadtormil etendab vastase rolli 1. jalaväebrigaad, mille põhijõu moodustavad jalaväe lahingumasinatel liikuvad Scoutspataljon ja NATO liitlaste lahingugrupp. Foto: Aare Lepaste

24. aprillil lõppenud viiepäevane Viru jalaväepataljoni lahinglaskmine Tornaado testis ja hindas Viru, Kalevi ja Kuperjanovi jalaväepataljoni kompaniide oskust lahinguväljal edu saavutada. Kokku osales õppusel üle 1400 kaitseväelase.

Plaani kohaselt harjutavad Kevadtormil osalevad üksused ja allüksused omavahelist koostööd lahinguülesannete täitmisel, õppus on jaotatud kahte peamisse etappi. 25.-30. aprillini toimub väliõppus, mille käigus mängitakse läbi etteantud taktikaline olukord. 1.-8. maini toimuvad keskpolügoonil üksuste lahinglaskmised, kus treenitakse peamiselt jalaväe- ja lahingutoetusüksuste koostööd reaalses lahinguolukorras.

Kevadtorm on Eesti kaitseväe iga-aastane kevadine lahingõppus. Esimene Kevadtormi õppus peeti 2003. aastal Lääne-Virumaal. Eelmisel aastal toimus õppus Kevadtorm 29. aprillist 17. maini Lääne-Virumaal, Ida-Virumaal, Harju- ning Jõgevamaal.

„Ajateenijad, kes said oma väljaõpe neljas linnakus – Taara, Jõhvi, Paldiski ja Tapa – ning Tornaadol said põhimõtteliselt esimest korda vahetut koostööd teha, näitasid, et kaitseväelased tõepoolest räägivad ühte keelt ning vastasel saab tuleval nädalal algavatel Kevadtormi lahingutel raske olema,“ ütles Tornaado peakorraldaja Viru jalaväepataljoni ülem kolonelleitnant Tarvo Luga. Ta lisas, et kompaniide tasemel lahinglaskmistel osales lõviosa Kevadtormil hinnatavast üksustest – Kuperjanovi kergejalavägi, Viru ja Kalevi mehhaniseeritud kompaniid ning neid toetanud 1. ja 2. jalaväebrigaadi tagalaüksused, suurtükiväelased, pioneerid, miinipildurid, luurajad, tankitõrjujad ja paljud teised.

„Kompaniiülematel oli väga rikkalik ja lai palett, mille pealt valida milliseid vahendeid millal kasutada ja et need tegevused koordineeritud oleksid. Ja lahinglaskmistel saadud kogemus lisab agressiivsusele ja kiirusele ka ettevaatlikust ja nutikust, “ ütles kolonelleitnant Luga.

Kevadtormi peamised treenitavad on Kuperjanovi jalaväepataljoni ja Viru jalaväepataljoni baasil välja õpetatud üksused. Väliharjutuse ajal etendab vastase rolli 1. jalaväebrigaad, mille põhijõu moodustavad jalaväe lahingumasinatel liikuvad Scoutspataljon ja NATO liitlaste lahingugrupp.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga