Reformierakond jätkab mängurlust agressorriikide kodanikelt hääleõiguse äravõtmise küsimuses

Isamaa fraktsiooni esimehe Helir-Valdor Seederi sõnul ei on Reformierakonna sõnad ja teod vastuolus.

Kuigi justiitsminister Kalle Laanet on oma sõnadega rõhutanud vajadust võtta ära agressorriikide kodanike võimalus hääletada kohalike omavalitsuste valimistel, hääletas Reformierakond koos teiste koalitsioonisaadikute ja Keskerakonnaga Riigikogu menetlusest välja Isamaa vastavasisulise eelnõu.

„Reformierakond jätkab mängurlikku käitumist julgeolekuküsimuses, nagu nad on teinud juba viimased poolteist aastat. Et Venemaa ja Valgevene kodanikel on õigus hääletada Eestis kohalike omavalistuste valimisel on selge oht meie julgeolekule. Keskerakonna ja sotsiaaldemokraatide vastuseis sellele muudatusele on teada, aga on erakordselt pettumust valmistav, et ka Reformierakonna sõnad ja teod ei lange selles küsimuses kokku,“ sõnas Isamaa fraktsiooni esimees Helir-Valdor Seeder.

„Otsus hääletada esimesel lugemisel maha Isamaa eelnõu, mis oleks probleemi lahendanud, näitab, et Reformierakond ei võta teemat tõsiselt. Isamaa ja Reformierakonna nägemused seaduse sõnastuse osas ei pruugi kattuda, kuid selleks ongi olemas Riigikogus teisele lugemisele eelnev muudatusettepanekute protsess. Praegune otsus eelnõu maha hääletada tähendab, et protsess peab algama nullist ja seda olukorras, kus aeg pressib takka, sest senise praktika kohaselt aasta enne valimisi enam seda puudutavaid seadusi ei muudeta,“ rõhutas Seeder.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga