Rahvastikuminister Solman: ka vabatahtlikud peavad enda tervise esikohale seadma

Rahvastikuminister Riina Solman. Foto: Siim Solman

Riiklikus eriolukorras vabatahtlikuna panustamiseks on otstarbekas kasutada ametlikke vabatahtlikke töölõike pakkuvaid kanaleid. Ametlik soovitus on kasutada aastaid samal eesmärgil toimivat kodanikuühiskonna valdkonna platvormi vabatahtlikud.ee, mis koondab juhiseid, vabaühenduste pakkumised ja abipalveid.

Rahvastikuministri sõnul paneb tänane eriolukord meid ühiskonna küll proovile, kuid targalt tegutsedes tuleme koos olukorrast tugevamana välja. „Kõige olulisem on praegu hoolitseda enda tervise eest. Püsige kodus ja vältige liigseid inimkontakte, et tõkestada koroonaviiruse kiiret levikut. Kui aga on soov siiski vabatahtlikuna hädasolijaid aidata, siis peab meeles pidama vajadust kaitsta nii iseennast kui ka abivajajat,“ lisas Solman.

Riiklikus eriolukorras vastutab kodanikuühiskonna vabatahtlike haldamise eest rahvastikuminister, kelle haldusalasse kodanikuühiskonna küsimused kuuluvad.

 

Ametlikud soovitused keskkondade kohta, mida vabatahtliku tegevuse korral kasutada:

  • Info vabatahtlikke otsivate vabaühenduste kohta leiab Vabatahtlike Väravast aadressil vabatahtlikud.ee. Sinna on kokku koondatud ka juhised vabatahtlikele ja vabaühendustele praeguses olukorras tegutsemiseks. Portaali haldab Siseministeeriumi strateegilise partnerina Eesti Külaliikumine Kodukant.
  • Inimeselt inimesele abivajaduse või abipakkumise saab kirja panna ka kogukondaitab.ee keskkonnas, mille puhul on tegu abivajajate ja vabatahtlike kokkuviimise platvormiga. Tegemist on häkatoni „Hack the Crisis“ raames valminud värske lahendusega.
  • Kui oled ettevõtja ja soovid kriisiolukorras riigile abi pakkuda, kasuta portaali eesti.ee/pakunabi. Tegemist on Majandus- ja Kommunikatsiooniministeeriumi ning Riigi Infosüsteemi Ametiga koostöös loodud portaaliga, kuhu kogutakse kokku nende ettevõtete andmed, kes soovivad kriisiolukorras riigile abi pakkuda.
  • Kõik nimetatud platvormid koonduvad IT-arenduste tulemusel lähiajal kokku Siseministeeriumi rahvastikuvaldkonna rahastatud lehele: vabatahtlikud.ee

 

„Näeme, et meie seas on inimesi, kes on tõesti kriisi tõttu hätta jäänud ning vajavad tuge ja abi. Hoolides endast ja teistest tuleks vabatahtlikel ning vabaühendustel olla vastutustundlik ning veenduda, et ollakse ise terve ning osatakse ennast ja teisi viiruse eest kaitsta. Vabatahtlikule tegevuse üleskutsete puhul tuleb säilitada selge pea ja olla veendunud, et tegevuse eesmärk, vahendaja ja üleskutsuja on usaldusväärsed, et kaitsta end võimalike kelmuste eest. Tekkinud olukorras ei tohi aga ära unustada, et Eestis on eriolukord ja koroonaviirus on väga kiiretsi nakkav,“ ütles Solman.

Rahvastikuminister vastutab rahvastiku- ja perepoliitika kujundamise, üleilmse eestluse edendamise, rahvastikutoimingute koordineerimise, uussisserändajate kohanemise ning usuasjade ja kodanikuühiskonna arengu eest. Rahvastikuministri eesmärgiks on rahva kestlikkus ja areng. Riina Solman on rahvastikuminister alates 29.04.2019.  

Täiendavat informatsiooni eriolukorra piirangutest saab jälgida Vabariigi Valitsuse koduleheküljelt www.valitsus.ee

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga