Pühajärve rand ootab külalisi, järgmisel nädalal alustab rannavalve

Pühajärve rand on Otepää valla ainuke avalik rand. Foto: Martin Dremljuga

Pühajärv, mis on Lõuna-Eesti üks maalilisemaid järvi, ootab randa külalisi. Sellel aastal valvab Pühajärve randa 1. juunist 31. augustini Gold Security Group OÜ.

„Otepää rannapark on muutuste teel – lammutatud on vana laululava, laululava asemele tuleb kiviplats, edaspidi hakkab seal olema mobiilne lava, sügisel valmib laululava juurde mäenõlvale uus istmestik,“ ütles Otepää vallavanem Jaanus Barkala (Isamaa) ning lisas, et lisaks renoveeritakse valgustust, parendatakse teid ja hetkel toimub dalai-laama külastuskäigu mälestusmärgi värskendamine.

Pühajärve rand Otepääl on läbi aegade olnud üks armastatuim vaba aja veetmise koht. Lastele on olemas mänguväljak ja pallimängijatele kaks võrkpalliplatsi. Kasutada saab dušši ja WC-d, olemas on riietumiskabiinid. Ratastoolis liikuvatele külastajatele on ehitatud spetsiaalne sild. Rannas on olemas ka paadilaenutus, SUP-laudu laenutab rannahoones ka Otisurf, rannas toimuvad ka sellel aastal erinevad rannakontserdid.

Pühajärve rannakohvikust saab osta naturaalsest Itaalia koorest pehmejäätist, sooja toitu ja minipannkooke. Rannakohvik avab oma uksed järgmisel nädalal. Lisaks rannakohvikule pakub toitlustust Pühajärve Grill.

Rand on läbinud iga-aastase uuenduskuuri – rannaalalt on maha võetud mõned puud, puhastati akvatoorium, remonditi vetelpäästjate tuba, rand on kultiveeritud.

Pühajärve rand on Otepää valla ainuke valvatav avalik rand. Rannavalve on ametis seitse päeva nädalas (kaasa arvatud puhkepäevad ja pühad). Korraga on tööl kaks rannavalvurit. Terviseamet võtab rannaveest regulaarselt, kord kuus veeproove, et suvitajatel oleks ohutu supelda.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga